SİNEMA

LOGORAMA

Logorama, artık hayatımızın bir parçası olan, bilinçaltımıza yerleşen ünlü markaların logolarından oluşan bir dünyada geçiyor. Yaklaşık 2.500 şirketin logosunun yer aldığı animasyon, içerisinde birkaç öyküyü birleştiriyor. Küreselleşmeyi eleştiren, 6 yıllık bir çalışmanın ürünü olan kısa animasyon filmi, 2010 yılında En İyi Animasyon Kısa Film Oscar Ödülü’nü kazanan 78. animasyon filmi olmayı da başarmıştır.
Film Adı: Logorama
Tür: Animasyon
Yayın tarihi: 2010
Yönetmenler: Ludovic Houplain, François Alaux, Hervé de Crécy

The CURRENT WAR

Film, 1880’lerin sonunda ünlü mucit Thomas Edison ile mucit ve sanayici George Westinghouse arasındaki ilişkiyi esas alıyor. İki mucidin arasındaki rekabet, pazarlanabilir ve sürdürülebilir bir elektrik sistemi yaratma yarışı, alternatif akım, doğru akım tartışmaları ve başlarından geçen olaylar…
Tür: Biyografi, Dram, Tarihi
Yönetmen: Alfonzo Gomez-Rejon
Yapım Yılı: 2017

JOY

Joy küçüklüğünden beri hayal gücü çok geniş, yeni icatlar üretme peşinde olan bir kızdır. Hayatında, ailesinde yaşadığı zorluklara rağmen üretkenliğini hiç yitirmez. Günlük yaşamda pratik konulara dair elinden her türlü iş gelir. Bu arada boşandığı eşi, sorunlu annesi, ilgi isteyen iki küçük çocuğu ve yarı belalı babasıyla “normal” bir hayat sürdürmeye çalışır. Fakat bir gün her şey canına tak eder ve Joy yarım bıraktığı hayallerinin bir noktasından tutmak için yeniden kolları sıvar. Filmin yönetmen koltuğunda David O. Russell otururken ödüllü başrol oyuncusu Jennifer Lawrence’a Umut Işığım filminde olduğu gibi Bradley Cooper ve Robert De Niro eşlik ediyor.
Yönetmen: David O. Russell
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Bradley Cooper
Tür: Biyografi, Dram, Komedi

MISSION IMPOSIBBLE: ROUGE NATION

1966-1973 yılları arasında TV dizisi olarak yayınlanan, jenerik müziğiyle fenomen olan “Görevimiz Tehlike”nin ilk filmi 1996’da çekilmişti. Temmuz ayında gösterime giren serinin beşinci filmi şimdiden 2015 yılının en iyi aksiyon filmlerinden biri olarak anılıyor. Yönetmenliğini Christopher McQuarrie’nin yaptığı filmde, Tom Cruise başrolde, ayrıca filmde Rebecca Ferguson, Jeremy Renner, Simon Pegg ve Ving Rhames gibi isimler yer alıyor. Serinin tüm filmlerinde Ethan Hunt karakterini oynayan Tom Cruise ilerlemiş yaşına rağmen tehlikeli sahnelerin üstesinden geliyor. Üstelik çekimler sırasında altı kez yaralanan Cruise bu sahnelerde dublör kullanmamış. Ethan Hunt ve ekibinin bu seferki zorlu görevleri, IMF’i ortadan kaldırmayı planlayan Syndicate adında uluslararası bir dolandırıcılık çetesini çökertmeye çalışmak. Çeteyi hedeflerine ulaşmadan önce durdurmaları gerek. Filmden markalarla ilgili bir detay; filmde bütün iyi adamlar BMW kullanırken (Fas’da çekilen sahneler hariç) kötü adamlar Audi, Mercedes ya da Range Rover kullanıyor.

Share