BEYONCE’NİN ‘BLUE IVY’ MARKA MÜCADELESİ

Beyonce fanlarının en büyük mutluluklarından biri, Beyonce’nin onayından geçen markaları ve ürünleri almak. Ancak bazen dünyaca ünlü şarkıcının isminden fayda sağlamak isteyenler ondan önce harekete geçebiliyor. Bunun yakın zamanda yaşanan örneklerinden biri, Beyonce’nin kızı Blue Ivy Carter’ın ismiyle marka müracaatı yapmak istediğinde ortaya çıktı.

Beyonce, holdingi BGL Trademark Holdings LLC üzerinden ABD Patent Ofisine “Blue Ivy Carter” markasıyla bebek ürünlerinden spor ekipmanlarına ve eğlence hizmetlerine kadar geniş bir emtia ve hizmet listesiyle başvuru yaptı. Fakat New England merkezli parti organizasyonu şirketi olan Blue Ivy Events’in hali hazırda almış olduğu “Blue Ivy” markası, Beyonce’nin kızının ismi için yapmış olduğu başvurunun tesciline engel oldu.

Hala devam etmekte olan marka mücadelesinin nasıl sonuçlanacağı büyük merak konusu. Blue Ivy Events adlı şirketin, bu markanın tescilini almasının ana amacının Beyonce’nin şirketinden yüklü miktarda bir ödeme alarak konuyu kapatmak olduğunu düşününler de mevcut.

Kısa bir araştırma yapıldığında görünen o ki aslında Blue Ivy Events Şirketi Blue Ivy markasını alan tek şirket değil. Farklı ve kendine özgü tasarımlarla iki firmanın daha Blue Ivy markasına tescil aldığı görünüyor.

Beyonce’nin minik kızı Blue Ivy daha şimdiden oldukça meşhurken ve her geçen gün ününe ün katarken, benzeri marka savaşlarına uzun süre konu olacağa benziyor.