Genel Yayın Yönetmeni : Burcu GÖRÜCÜ

GÜNDE KAÇ DAKİKA?
Dünya Kültürü Puan Endeksi’nin son verilerine göre, dünyada en çok kitap okunan ülke Hindistan olurken bu ülkeyi Tayland ve Çin izliyor. Bu verilere göre; Hindistan’da bir kişi haftada ortalama 10 saat 42 dakika, Tayland’da 9 saat 24 dakika ve Çin’de 8 saat kitap okuyor. Türkiye ise haftada ortalama 5 saat 54 dakika ile listede 18. sırada yer alıyor. Kısaca Hindistan’da bir kişi günde ortalama 1,5 saatini okuyarak geçirirken bizim okumaya ayırdığımız zaman 50 dakika.

Bu istatistiki bilgiler sadece kitaplar bazında hazırlanmamış. Verilere, kitapların yanı sıra gazete, dergi ve online yazılı içerik gibi okunabilir her şey dahil. Çünkü, artık sadece basılı kitap ve dergileri değil gün içerisinde dijital haber kaynaklarını, elektronik kitapları, blogları hatta sosyal medya paylaşımlarını bile sürekli okuyoruz.

Bizler de GOssIP dergiyi daha çok okurla buluşturmak için tüm içeriğimizle gossipdergi.com web sitesiyle yayındayız. Artık GOssIP tüm kategorileri ve arşiviyle online hayatta. Aynı zamanda Turkcell Dergilik uygulaması ile de GOssIP dergi elinizin altında.

Sınai mülkiyet sektörü ile ilgili her türlü bilgiyi derlemek, bu sektöre ilgi duyan kişilere doğru bilgiyi doğru şekilde ulaştırmak için GOssIP’i hazırlarken çok okuyor, araştırıyor, büyük emek harcıyoruz.

Daha çok okumak,
Daha çok öğrenmek,
Daha çok paylaşmak için
GOssIP’i takipte kalın.