BİR ÖDÜL DE İTALYA’DAN

A’ Design Award Tasarım Ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu. Uluslararası alanda 87 ülkeden 12,000’in üzerinde katılımın gerçekleştiği yarışmada, kazanan tasarımcılar listesinin başında ise bir Türk tasarımcı yer alıyor. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’yi dünya sıralamasında ikinciliğe taşıyan ve 2014 yılında Uluslararası Tasarımcılar Derneği tarafından ‘Yılın Tasarımcısı’ ödülüne layık görülen Yrd. Doç. Dr. Hakan Gürsu ve ekibi 8 ödül kazanarak “En çok ödül alan tasarımcı” unvanını bu yıl da korudu.

ODTÜ Teknokent’te yer alan katma değerli ürün tasarım merkezi Designnobis bünyesinde geliştirilen tasarımlar arasından öne çıkanlar şu şekilde; Shelter Pack Sığınmacı Barınma Ünitesi; Savaş veya doğal afet sonrası durumlarda kullanılmak üzere geliştirilen sığınmacı barınma ünitesi, çadır vb. geçici çözümlerin ötesinde güvenlik, kişisel alan ve korunma sağlar.

Taxea Deniz Taksi; İstanbul Boğazı için geliştirilen çift güverteli katamaran, 65 yolcu kapasiteli bir özel deniz aracıdır.

Wave LED Armatür; Karayollarında kullanılan LED aydınlatma armatürü modüler tasarımı ile ME, ME2, ME3 sınıfı aydınlatma ihtiyaçlarını karşılar.

DESIGNNOBIS, kuruluşunun 5. Yılında Türkiye’nin 40 Öncü Girişimci Şirketi arasında yer aldı. Gürsu ve ekibi, gerçekleştirdiği sayısız patent ve endüstriyel tasarımla yaratıcı ve yenilikçi ürünler ortaya koyuyor.