KÜÇÜK DOSTLARIMIZ ARTIK DAHA HİJYENİK

Yaprak ve Yağmur Sürmeli adlı ikiz kardeşler evcil hayvanları Peggy için bir buluş yaptılar ve tüm evcil hayvan sahiplerine temizlikte kolaylık sağladılar.

Peggymatic, evde beslenen kedi ve köpeklerin dışarıda dolaşmalarının ardından, eve girerken pati temizliklerini ve tuvalet ihtiyaçlarını giderdikten sonraki temizliğini fırçalayarak yapan dünyadaki ilk ve tek cihaz oldu.

İkizler, cihaz tasarımını ticarileştirip, tüm kedi ve köpeklerin kullanımına sunmayı amaçlayarak Türk Patent Enstitüsü’ne marka müracaatını gerçekleştirdikten sonra Peggymatic buluşu için patent tescili alan hayvansever mucitler, aynı zamanda dış görünüşü için de tasarım tescili aldılar. Dünya ülkelerinde patent başvurusu yapabilmek için PCT başvurusunda bulundular. Ülke bazında başvurularını da gerçekleştiren ikizler, 25 Avrupa ülkesinde patent işlemini tamamladılar.

Bu arada Peggy, Peggymatic’i henüz kullanamadan geçirdiği bir operasyon sonucu hayata veda etti. Ancak Peggymatic onun anısına tüm küçük dostlarımızın kullanımına sunuldu.