SELÇUKLU OTİZM VAKFI TESCİLLENDİ

“Onların dünyasını görmek için onların dünyasından bakıyoruz.” sloganıyla harekete geçen Konya Selçuklu Belediyesi Türkiye’nin en büyük otizm vakfını hayata geçirdi.

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak temelleri atılan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) Türkiye’de bir ilke öncülük ediyor. SOBE, otizmli bireyler için her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü 20.000 metrekarelik bir alana kurulu dev bir merkez. İçerisinde bireysel derslikler, sosyal alanlar, hobi odaları, spor salonları ve havuzları, at çiftliği, bitki yetiştirme alanı bulunduran merkez çok sayıda otizmli bireye ev sahipliği yapıyor. Otizmli bireylerin eğitim aldığı bu merkezde ailelerin de içini rahat ettirecek her şey düşünülmüş.

Vakıf Başkanı Mustafa Ak merkezle ilgili “Sosyal sorumluluk projesi olarak yola çıktık, işin içerisine girdikçe ülkemizde böyle bir tesisin eksikliğini fark edip çalışmalara başladık.

Çeşitli araştırmalar yaptık, yurt dışındaki benzer tesisleri gezdik ve oralardan otizmli bireyler için gerekli olan her şeyi temin ettik. Çok kısa bir sürede böyle bir merkezi tamamladık. Merkezimizde otizmli bireyler hem eğitimlerini alacaklar hem de terapilerden faydalanacaklar. Biz sorumluluklarımızın farkındayız, faydalı olduğumuzu hissettikçe mutlu oluyoruz. Bu, en büyük karşılıktır.” dedi.

Söz konusu projenin marka tescil başvurusu ise yine bir sosyal sorumluluk projesi altında Grup Ofis Marka Patent tarafından yapıldı. Marka tescil belgesini Vakıf Başkanı Sayın Mustafa Ak’a teslim eden Marka Uzmanı Murat Efe Ernil “Böyle değerli bir projeye katkıda bulunmuş olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Vakfımızın markası Grup Ofis Marka Patent koruması ile emin ellerde.” dedi.