YILIN SEÇİLMİŞ ÜRÜNLERİ AÇIKLANDI

Türkiye dahil olmak üzere 45 ülkede düzenlenen “Yılın Seçilmiş Ürünü” programı kapsamında tüketici oylarıyla belirlenen “Yılın Ürünleri”, oyuncu Efe Tunçer’in sunuculuğunda gerçekleşti.

Türkiye’de 6. kez gerçekleştirilen “Yılın Seçilmiş Ürünü” programı kapsamında Türk tüketicilerin oylarıyla belirlenen “Yılın Ürünleri” açıklandı. Araştırma şirketi Nielsen’in Türkiye genelinde 4.012 tüketiciyle yaptığı anketler sonucunda kazanan inovatif ürünlerin belirlendiği program kapsamında; gıda, içecek, dondurma, otomotiv, teknoloji, temizlik ve tüketici sağlığı sektörlerinden yenilikçi 9 ürün Türk tüketicileri tarafından ödüle layık görüldü.  Son 24 ayda pazara çıkan ürünlerin katıldığı bu programda tüketiciler; ürünleri albenisi, inovatif özelliği ve performansına göre değerlendirdi ve ‘’Yılın Seçilmiş Ürünü’’ olarak belirledi.

Türk tüketicileri 9 ürünü ödüllendirdi
Çeşitli yönleriyle tüketicisinin takdirini kazanan her ürün, kendi kategorisinde yarıştı. Türk tüketiciler, toplam 4.012 oy ile 9 ürünü ödüllendirdi. Çay, dondurma, vitamin; mevsim lastiği, madeni yağ, deterjan gibi birçok farklı kategoride değerlendirilen ürünler önümüzdeki bir sene boyunca “Yılın Seçilmiş Ürünü” logosunu kullanabilecek. Ürünler, Türk tüketicinin referansı olarak raflarda ve ilgili pazarda varlığını sürdürecek.

Grup Ofis Marka Patent Genel Müdürü Cenk Sevinç, ödül töreninde şu ifadelerde bulundu:
“Değişmeyen pandemi koşullarına rağmen ödül törenimizin gerçekleşiyor olmasından keyifliyim. 30 yılı aşkın süredir marka ile ilgilenen bir şirketin temsilcisi olarak böyle uygulamaların sürdürülebilir olmasını önemli buluyorum.

Bu sektördeki gözlemlerimden hareketle söyleyebilirim ki bir ürünün inovatif olabilmesi için yenilikçi olduğu kadar; ihtiyaçlara cevap veren, hitap ettiği pazarda farkını ve pratikliğini ortaya koyan bir çıktı olması beklenir. İnsan odaklı yaklaşım ve deneyim tasarımlarının giderek önem kazandığı bu dönemde, markaların ürün yolculuğunda “memnuniyet” ve  “aidiyet” duygularının zenginleştirici hatta inovasyon için gerekli bu adımları destekleyici bir misyon üstlendiği düşünüyorum. Tıpkı burada beklediğimiz gibi; kullanıcısı ile bağ kurmayı başarıp bu yıl kazananlar arasına girmiş markaları tebrik ediyorum. Seçilmiş ürünlerin tüm markalara ilham olması ve sağlık dileklerimle…”

İşte Kazanan Ürünler:
Algida Maraş Sütü Bol “Dondurma Kategorisi”
Bridgestone Weather Control A005 EVO “Dört Mevsim Lastiği Kategorisi”
Castrol MAGNATEC ve Castrol MAGNATEC Stop-Start (Dualock Teknolojisi) “Madeni Yağ Kategorisi”
Fairy Platinum Hijyen “Elde Bulaşık Yıkama Deterjanı Kategorisi”
Lipton Sade Yeşil Çay “Yeşil Çay Kategorisi”
Lipton Yellow Label “Çay Kategorisi”
Pharmaton Essentials Serisi “Multivitamin Kategorisi”
Şenpiliç Annemin Köftesi Serisi “İşlenmiş Tavuk Ürünleri Kategorisi”
TTEC Airbeat Duo Gerçek Kablosuz TWS Bluetooth “Kulaklık Kategorisi”

Ödül törenini izlemek için TIKLAYINIZ.