BEYONCE “FEYONCE” ETİKETLİ ÜRÜNLERE SAVAŞ AÇTI

Ünlü şarkıcı Beyonce “Feyonce” markalı ürünler satan bir Amerikan şirketinin bu ürünlerin ticaretini durdurmasını talep etti.

Teksas’ta bulunan Feyonce Inc. Firmasına ait web sitesi üzerinden Feyonce etiketli kıyafet ve kupa gibi ürünler satılıyor. Beyonce, “Feyonce” markasının kendi ismini çağrıştırdığını, hayranlarının bu ürünleri yanılgıya düşerek satın alabileceğini ve bu durumun ününe zarar vereceğini iddia ediyor. Bunun dışında firma “birçok yasa ve teamüller açısından yaptığı ihlallerin yanı sıra marka tecavüzü, haksız rekabet, marka sulandırma” ile de suçlanıyor. Beyonce, firmanın Feyonce markalı ürün satışının “telafisi olmayan bir zarar yaratacağını” dile getiriyor.

Satışı yapılan ürünler içinde özellikle Beyonce’un “All the Single Ladies (Put a Ring on It)” şarkısını çağrıştıran “Feyonce: He put a ring on it” ibaresini taşıyan kupalara dikkat çekiliyor.

Şarkılarının telif hakkının yanı sıra kıyafet, kozmetik gibi çeşitli ürünler üzerinde de markasını kullanan Beyonce, Feyonce markasının kullanımının durdurulmasının yanı sıra zararının tazminini de talep ediyor.