DEV PROJELER İSTANBUL’DA BULUŞUYOR

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF’17 2-4 Mart tarihlerinde Wow Convention Center’da katılımcı ve ziyaretçileriyle buluşacak.
2016 yılında ilk kez düzenlenmesine rağmen yüksek katılım gören, yurt içi ve yurt dışından birçok buluş sahibi, akademisyen, katılımcıya ev sahipliği yapan İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı yenilenen teması ve dopdolu içeriğiyle kapılarını araladı.

Türk Patent Enstitüsü ev sahipliğinde düzenlenen etkinlik, Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA)’na bağlı olarak Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) çalıştay desteğiyle gerçekleşiyor. Fikirlerin değerlenmesi, buluşların patentlenmesi ve tüm bunların sonucunda patentlerin ticarileştirilmesi ve lisanslanması konularını esas alan etkinlik yalnızca fuar olmakla kalmayıp içerisinde birçok workshop, panel, konferans ve sertifika programı barındırıyor.

ISIF’17 Teması Hezarfen ve Galata Kulesi
ISIF’16’da Boğaziçi Köprüsü olan tema, ISIF’17’de Galata Kulesi ve Hezarfen. Özellikle yurt dışından gelecek olan katılımcılar da düşünülerek seçilen temaların buluşa çağrışım yapması ve tanınır olmasına dikkat ediliyor.