GAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN GİRİŞİMCİYE DESTEK

2007 yılından beri girişimcilere Kuluçka Merkezi’nde önemli destekler sağlayan Gazi Teknopark, 2013 yılında TÜBİTAK desteğiyle başlattığı Gazi TTO Projesi ile girişimcilik konusundaki destek ve hizmetlerini artırdı.

4 yıldır Halkbank sponsorluğu ile düzenlediği yarışmalar ve girişimcilik eğitimleri ile birçok teknolojik girişimciliğin start almasına katkı sağladı. Ocak 2017 itibariyle de yine TÜBİTAK desteği ile Gazi BİGG-ANAHTAR Programı’nı başlattı.

Program kapsamında Gazi Teknopark, Türkiye’nin her yerinden başvuran girişimci adaylarının iş fikri başvurularını toplayarak değerlendirecek, uygun bulduğu iş fikirlerini ön kuluçka merkezine alarak girişimcilik eğitimleri verecek, mentorler eşliğinde nitelikli iş planı hazırlama hususunda girişimcilere destek olacaktır. İş fikirlerini bu hizmetlerden faydalanarak geliştiren girişimci adayları iş planlarıyla birlikte TÜBİTAK’a 2. aşama başvurusu gerçekleştirebilecekler.

TÜBİTAK, 2. aşama değerlendirmesini geçen iş planı sahiplerine kendi şirketlerini kurmaları ve iş fikirlerinin prototipini geliştirmeleri için 150.000 TL’ye kadar finansman desteği sağlayacak. Başvuru ve detayları için bigg.gazianahtar.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.