ELMASLAR EL DEĞİŞTİRDİ

“Diamonds Are a Girl’s Best Friend” markası ve aynı ada sahip alan adı geçtiğimiz eylül ayında 50.000 dolar karşılığında yeni sahibine satıldı.
Marilyn Monroe tarafından 1953 yılında gösterimi yapılmış olan “Gentlemen Prefer Blondes (Erkekler Sarışın Sever)” filminde Monroe’nun seslendirdiği şarkı ile beraber popüler hale gelmiş olan “Diamonds Are a Girl’s Best Friend (Elmaslar Bir Kızın En iyi Arkadaşıdır)” ifadesine ait alan adı ve marka Nirav Modi adlı iş adamına ait “Firestar Diamonds” şirketi üzerine kayıtlıydı. Mücevherat alanında adını dünyaya duyurmuş olan Modi hakkında  eçtiğimiz yıl Amerika’da dolandırıcılık iddiasıyla dava açılmıştı ve sonrasında Firestar Diamonds Şubat 2018’de iflasını ilan etmişti. Bu olay üzerine şirkete ait tüm ürünler ve aynı zamanda tüm fikri mülkiyet hakları da geçtiğimiz eylül ayında satışa sunuldu. 

“Diamonds Are a Girl’s Best Friend” markası ve alan adının yeni sahibi Authentic Brands Group (ABG)’un Amerika, Kanada, Avrupa Birliği ve WIPO’da tescilli Marilyn Monroe, Mini Marilyn, Elvis Presley, Muhammad Ali ve Jones New York’un da aralarında bulunduğu 33 markası bulunuyor. Mahkeme kayıtlarına göre söz konusu gruba ait fikri mülkiyet haklarının ve mal varlığının toplam değeri, bünyesinde barındırdığı diğer marka ve şirketler ile beraber 5.7 milyon dolara ulaştı.