FLO’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR TASARIM HAREKETİ: AYAKKABI TASARIM MERKEZİ

Türkiye’nin önde gelen ayakkabı markalarından biri olan FLO, hem tasarımın hem sürdürülebilirliğin bir arada olacağı tasarım merkezi projesiyle tüketicilerine yeni bir deneyim kazandırmayı hedefliyor. Marka aynı zamanda yaptığı iş birlikleriyle inovatif ve sürdürülebilir tasarımlar için kapsamlı bir çalışma yürütüyor.

Faaliyetine 1960 yılında küçük bir atölye ile başlayan ve günümüzde yaklaşık 30 bin kişiye istihdam sağlayan bir marka haline gelen FLO, sadece Türkiye’de değil 21 farklı ülkede 100’ün üzerinde mağazasıyla hizmet veriyor. Marka bu başarısına ek olarak yakın zamanda duyurduğu tasarım merkezi projesiyle de ilgileri üzerine çekiyor. FLO, Ayakkabı Tasarım Merkezi ile inovatif ve doğa dostu ürünlere imza atmayı hedefliyor.

Sürdürülebilir ham maddelerin kullanılmasına önem verecek olan merkezde, yenilikçi teknolojilerle yaratıcı tasarımlar üretilecek.

Türkiye’nin ilk “Ayakkabı Tasarım Merkezi’’nde, moda ve güncel trendlerin tasarımlara yansıtılacak olmasının yanı sıra tüketicilerin talepleri de göz önünde bulundurulacak ve sektördeki rekabete katkı sağlanacak. Ayakkabıcılık sektöründeki üretimin potansiyelinin iyileştirilmesi üzerine araştırma ve analizler yapılacak. FLO bu projesiyle sadece tasarıma ve üretime odaklanmıyor; aynı zamanda üniversitelerle iş birliği yaparak sektöre kapsamlı bir çalışma sunuyor. İstanbul Aydın Üniversitesi Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Bölümü ile gerçekleştirilen üç farklı proje de bu iş birliklerinden biri. FLO, hayata geçirdiği bu merkezle üniversite-sanayi iş birliğinde bir köprü görevi üstleniyor. Sektöre yenilikçi bir vizyon getirmenin yanında istihdama da katkı sunuyor.

flo

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir