GRUP OFİS MARKA PATENT DOĞA İLE EL ELE

Parlak fikirleriniz uçsuz bucaksız, yemyeşil bir ormana dönüşsün
Kurulduğu günden bugüne çevre duyarlılığı ve farkındalık konularında çeşitli çalışmalar yapan ve bu konuda birçok projeye imza atan Grup Ofis Marka Patent, Ege Orman Vakfı iş birliği ile yeni bir projeyi hayata geçirdi. Ege Orman Vakfı kapsamında yer alan Bornova – Naldöken mevkiinde beş bin fidanlık “GRUP OFİS KORUSU” oluşturuldu ve ilk filizleri atıldı.

Daha önce de benzer sosyal sorumluluk projelerine imza atan Grup Ofis Marka Patent, başlattığı bu çevre hareketiyle tüm firmaları çevresel sorunlara karşı duyarlılığa davet ediyor.Sınai Mülkiyet hakları konusunda Grup Ofis Marka Patent’i tercih eden her firma için koruya bir fidan bağışlanıyor. Fikirler değerlenirken fidanlar da doğada yeşeriyor. Ağaçların hayati önemini vurgulamak ve son günlerde sıklıkla yaşanan talihsiz orman yangınlarına dikkat çekmek amaçlı geliştirilen proje, iş birliği yapılan firmalar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Ege Orman Vakfı, ağaç dikme, ormanları koruma ve yeşil bilincini toplumun her kesimine yayma ilkesi ile kurulmuş olan gönüllü bir vakıf. Sanayici Cem Bakioğlu, 1995 yılında, aşırı kentleşme ve orman yangınları yüzünden çoraklaşan İzmir’in görünümünü kurtarmaya girişmiştir. Bakioğlu Şirketler Grubu seferber edilerek, Adnan Menderes Havalimanı yakınında 70 hektarlık bir alanda 40 bin fidandan oluşan Bakioğlu Ormanı kurulmuştur. Ormanın fidan dikme törenine katılan iki bin doğa sever, Cem Bakioğlu’nun Ege Orman Vakfı’nı kurmasını sağlayan sinerjiyi oluşturmuştur.

Gelecek kuşaklar orman yok demesin…