GÜN FİKRİ MÜLKİYET GÜNÜ

Dünya Fikri Mülkiyet Günü (World IP Day), her yıl olduğu gibi bu yıl da birçok ülkede fikri mülkiyet haklarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla 26 Nisan’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İlk kez 2001 yılında kutlanan Dünya Fikri Mülkiyet Günü için, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) tarafından her yıl farklı bir tema belirleniyor. Yaratıcılık, inovasyon, hayal gücü, dijitalleşme gibi konulardan yola çıkılarak seçilen temalardan bu yılki tema ise; Altına Uzanmak: Fikri Mülkiyet ve Spor (Reach for Gold: IP and Sports)

Bu kapsamda Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından 26 Nisan’da Spor ve Fikri Mülkiyet Hakları başlıklı bir seminer düzenlendi. Lescon markasının Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erbay “Bir Türk Markası Olarak Dünya Markası Olmak” başlıklı panel gerçekleştirdi. Lescon markasının temelinin atıldığı günden
bu yana Grup Ofis Marka Patent danışmanlığı ile fikri mülkiyet haklarını koruyan Erbay, spor alanında dünya devleriyle yarışan, yüzde yüz yerli bir Türk markası olmanın gururunu yaşadıklarını ve daha büyük başarılar hedeflediklerini dile getirdi.

Spor kulüpleri ve alan adı uyuşmazlıkları, spor alanındaki teknolojik yenilikler gibi konuların
ele alındığı diğer paneller sonucunda tüm konuşmacılara teşekkür plaketi takdim edildi. Fikri mülkiyet hakları alanında daha bilinçli, daha adaletli ve yaratıcı nice günlere…

Dünya Fikri Mülkiyet Günü kapsamında yapılan etkinlik ve tanıtımları ilgili hashtag ile takip edebilirsiniz.

#worldipday