HARİBO VE PUMA’DAN MUTLULUK VEREN TASARIMLAR

Dünyaca ünlü markalar, dönem dönem yaptıkları iş birlikleri ile büyük ilgi topluyor. Peki bir ayakkabı ya da tişört ile bir şekerlemeyi bir arada düşünebilir misiniz? Sizce bu ikiliden nasıl bir iş birliği doğar? İşte PUMA ve HARIBO iş birliğinde hayata geçen koleksiyonun detayları…

Spor giyim ürünleri üreticisi Puma ile şekerleme üreticisi Haribo bir araya geldi; çok konuşulacak bir iş birliğine imza attı. İş birliğinin yola çıkış noktası ise Haribo’nun 100 yılı aşkın süredir ‘’mutluluk verme’’ felsefesiyle üretim yapıyor olması. Almanya merkezli Haribo markası, 1920 yılında faaliyet hayatına başladı. Dünyaya sunduğu mutluluk verme vaadi ile 100 yılı deviren firma, meşhur altın ayıcığı ve enerjik renklerini Puma ile hazırladığı koleksiyona taşıdı.

İş birliğine imza atan diğer paydaş Puma ise 1948 yılında kurulan Almanya merkezli bir spor giyim markası. 120’den fazla ülkede satış yapan Puma; çantadan şapkaya, tişörtten ayakkabıya birçok ürün ile tanınıyor. Sokak stiline yönelik özgün giyim ürünleri ile ünlenmiş markayı, bu iş birliği sayesinde renkli ve yumuşak bir şekerleme temasıyla görüyoruz.

İlham Veren Şekerleme

PUMA X HARIBO koleksiyonunun öne çıkan tasarımlarından biri ise şekerleme temasındaki ayakkabı. Ayakkabının tasarımında Haribo renklerini ve enerjisini görüyoruz. Özellikle bağcıkların altında yer alan kısmın tıpkı Haribo paketinde olduğu gibi ‘’gold’’ renklerde olması bu uyumu daha çok pekiştiriyor. Ayakkabının tabanında yazan ‘’Happy Cherries’’ ifadesi ise tasarımı daha eğlenceli hale getirmiş.

Aynı koleksiyon için tasarlanan bir başka ayakkabı modeli daha mevcut. Bu model, biraz daha sade sevenler için. Beyaz, sade ve klasik. Haribo marka renkleri ise kaçınılmaz… Ayakkabının arka kısmında bulunan gold detaylar, bağcığın yanından sarkan sarı ayıcık ve ‘’Goldbears’’ ifadesi tematik uyumu yansıtmaya devam ediyor. Özellikle ayakkabıya eklenen o küçük ayıcık, şeker paketlerinden fırlayıp gelmiş gibi; mutluluk veriyor.

Koleksiyonda sadece ayakkabılar yok. Birçok eğlenceli tasarıma imza atılmış. İşte ayıcıklı ve pumalı tişörtler!
PUMA X HARIBO koleksiyonunu inceleyince bizim zihnimizde ‘’Çocuk ya da büyük ol Haribo’yla mutlu ol!’’ çalmaya başlıyor. Yeşil ayıcık da kalbimizi çalmış olacak ki bizim favorimiz,  şu eğlenceli ve çok renkli ayakkabı tasarımı oldu!

Peki sizin favoriniz hangisi?