İMPLANT TEDAVİSİNE DEVRİM NİTELİĞİNDE BULUŞ

Dt. Fevzi Levent Tekin, “Kemik Tutuculuğunu Artıran Mekanizmaya Sahip Diş İmplantı” ile sektöründe devrim yaratacak bir buluşa imza attı.
Tarihte 600’lü yıllardan beri kullanıldığı kanıtlanan implant tedavisinde, her gün yeni bir gelişme kaydediliyor. Günümüzde birçok farklı teknoloji, malzeme ve teknik kullanılarak gelişen implant teknolojisine bir yenisi Dt. Fevzi Levent Tekin tarafından eklendi.

Grup Ofis Marka Patent tarafından patent başvurusu yapılan Kemik Tutuculuğunu Artıran Mekanizmaya Sahip Diş İmplantı, TÜRKPATENT tarafından incelemeli patent tesciline uygun görüldü. GOSSIP Dergi olarak buluş ile ilgili merak edilenleri sorduk.

Patent tescili alan buluşunuz “kemik tutuculuğu yüksek bir diş implantı” ile ilgili. Buluşunuzun diğer implantlardan ayrıldığı nokta kemik tutuculuğunun artırılması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada ürün ne gibi avantajlar sağlıyor?
Ürünümüz herkese uygulanabilir bir üründür. Genel hatlarıyla faydalarını belirtmem gerekirse; primer ve sekonder stabilizasyonda %200’e varan artış sağlamakla beraber, spina lateralis sayesinde (SPL) implanta lüksasyon ve rotasyona son verilmektedir. Ürün uygulamasında yüzey değil, kemik kütle direnci sağlandığı için daha uzun süreli bir kullanım gerçekleşmektedir. İmplant operasyonundan sonraki 20-25 günlük süreç içerisinde oluşan komplikasyonlara karşı implant düşmeyeceği için kurtarma operasyonlarında diş hekimlerine zaman kazandırır. Bu buluş ile birlikte kısa boylu implantlarda stabilizasyonda yüzde yüze yakın artış sağlamakla ve immediat implantlar için yüksek başarı oranı kazandırmaktadır.

Buluşunuz uluslararası alanda da ilgi çekebilecek bir buluş, yurt dışı başvurusunda bulundunuz mu?
Buluş ile ilgili olarak PCT müracaatımızı gerçekleştirdik. Buluşun ticarileşmesi amacıyla yurt dışında G. Kore, İsviçre ve Danimarka menşeli firmalar ile görüşmelerimiz sürmektedir. Görüşmelere göre yurt dışı ülkelere girişleri planlanacaktır.

Dt. Fevzi Levent Tekin’in içeriği gizli tutulan iki projesinin daha yolda olduğunu öğrendik. Söz konusu projeleri gün yüzüne çıkarmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.