JENNIFER ANISTON’DAN GÜZELLİK MARKASI

Tanınmış isimlerin girişimcilik deneyimi, hız kesmeden devam ediyor ve markasını kuran ünlüler arasına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Bu isimler arasına Amerikalı oyuncu Jennifer Aniston da katıldı. Ünlü oyuncu, sosyal medya hesabından LOLAVIE isimli markasını duyurdu.

Yılların eskimeyen yüzü, birçok ünlü ismin yaptığı gibi girişimciliğe atıldı ve markasını kurdu. Güzellik ürünleri barındıran marka, çıkışını saç bakım ürünleri ile yaptı. Markanın piyasaya yeni çıkan saç ürünleri, kullanıcısına parlaklık artırma ve kolay tarama gibi işlevler sunmakta. Markanın kurucusu Jennifer Aniston bu ürünlerin büyük oranda doğal ve zararsız olduğunun da altını çizdi. Oyuncunun ifadesine göre ürünlerde paraben, sülfat, glüten gibi maddeler kullanılmadı.

Jennifer Aniston’a ait güzellik markasının saç ürünleriyle piyasa çıkışına şaşırmamak gerekir. Meşhur Friends dizisinde “Rachel saçı” bir ikon haline gelmiş ve yıllarca popülerliğini sürdürmüştü. Ayrıca Aniston, 2016 yılında Unilever’e satılan saç bakım ürünleri markasının da kurucu ortağıydı. Aveeno isimli saç ürünleri markasıyla da yıllarca çalıştığını hatırlayacak olursak Aniston’un saç ürünleriyle yaptığı çıkış gayet paralel görünüyor.

Geniş çapta marka koruması

LOLAVIE markası; WIPO kapsamında yapılmış bir marka başvurusuna ve Kanada, Brezilya, Avustralya, Norveç, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda gibi birçok ülkede tescil başvurusuna sahip.
Marka tescili için başvurulan sınıflar ise şu ürünleri kapsamakta:

  • Saç bakım ürünleri
  • Yüz ve vücut losyonları
  • İlaçsız sabunlar
  • Cilt, saç, tırnak ve vücut bakımı için ilaçsız ürünler
  • Duş jeli
  • Kişisel kullanım için deodorantlar
  • Mumlar
Markanın ismi nereden geliyor?

Oyuncu, marka lansmanında kendine yöneltilen bu soruya kişisel bir deneyime dayanarak cevap verdi. Jennifer Aniston, Kaliforniya’ya ilk taşındığında aldığı arabasına “Lola” ismini verdiğini ve o dönem, arabasını görenlerin “Lola burada!” dediğini söyledi.

Görünen o ki LOLAVIE ismi şimdi de oyuncunun doğal ve vegan ürünleri için ‘’Lola burada!’’ dedirtecek.

Share