İSTANBUL ULUSLARARASI BULUŞ FUARI (ISIF), KAPILARINI ALTINCI KEZ AÇIYOR…

Bu sene altıncısı gerçekleştirilecek olan Uluslararası Buluş Fuarı ekibinden mesajınız var…

Ülkemizin gelişimine değer katacak buluş, AR-GE ve inovasyon faaliyetlerinin ulusal ve uluslararası katılımcılarla buluşturulması ve üretilen teknik bilginin ticarileştirilerek toplumun yararına sunulması amacıyla yola çıkmış olduğumuz, ülkemizin ilk ve tek uluslararası buluş fuarı ISIF’in ilki (ISIF’16) 03-06 Mart 2016 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde, ikincisi (ISIF’17) 02-04 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul WOW Convention Center’da, üçüncüsü (ISIF’18) 27-29 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında, dördüncüsü 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanında, beşincisi ise pandemi şartlarından dolayı 2020 yılında çevrim içi olarak gerçekleştirilmiştir.

İlk senesinde 23 ülkeden 324, ikinci senesinde 29 ülkeden 367, üçüncü ve dördüncü senelerinde 22 ülkeden 384 yenilikçi,  beşinci senesinde ise 24 ülkeden 514 teknolojiye ev sahipliği yapan ISIF, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Onursal Himayeleri, Uluslararası Buluşçular Federasyonu Birliğinin (IFIA) Uluslararası Himayeleri, Türk Patent ve Marka Kurumunun Ev Sahipliği, Anadolu Buluşlar & Buluşçular Derneğinin (ABDER) Ana Organizasyonu, Avrupa Patent Ofisi (EPO), Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının destekleriyle gerçekleştirilmiştir.

Hedef kitlesini uluslararası ve ulusal; bireysel buluşçular, ar-ge merkezleri, üretici ve ticari firmalar, sanayiciler, girişimciler, özel araştırmacılar, danışmanlar, patent ofisleri, özel veya devlet destekli araştırma enstitüleri, bilim parkları, teknoloji geliştirme bölgeleri, teknoloji transfer ofisleri, üniversiteler, laboratuvarlar, fikri ve sınai mülkiyet hakları ile ilgili kurum ve kuruluşlar, melek yatırımcılar, risk sermayesi grupları, inovasyon teşvikçileri, patent vekilleri, buluş dernekleri, ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu ISIF, içeriğindeki B2B görüşmeler, çalıştaylar ve paneller ile ekosistemin güçlü bir destekleyicisi olmaya devam etmektedir. ISIF ödülleri ise teknik yeniliklerinizin dünya çapında bilinirliğine katkı sağlamaktadır.

2019 yılında gerçekleştirilen ISIF’19 ile dünyanın en fazla ziyaretçi sayısına sahip uluslararası buluş fuarı olma unvanına hak kazanan ISIF, dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST ile birlikte ülkemizin “Milli Teknoloji Hamlesi” hareketine büyük katkı sağlamaktadır.

Pandemi şartlarından dolayı 2020 yılında çevrim içi sergi, uluslararası buluş yarışması ve girişimcilik hızlandırma programı olarak gerçekleştirilen ISIF, bir yıllık aranın ardından 2021 yılı itibarı ile yeniden fiziksel olarak ekosistemin buluşma noktası olmaya devam edecektir.

21- 26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleştirilecek 6. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF’21’e göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür eder, sonuçlarının ulusal ve uluslararası ekosisteme büyük katkılar sağlamasını dileriz.

Share