KOLEKSİYON MOBİLYA METAVERSE EVRENİNE GİRİYOR

Ünlü markalardan Metaverse haberleri gelmeye devam ediyor. Tasarım dünyasının ünlü ve başarılı isimlerimden Koleksiyon Mobilya da Metaverse’e gireceğini duyurdu.

Mimar Faruk Malhan’ın kurucusu olduğu, temelleri 1972 yılında Ankara’da atılan Koleksiyon Mobilya, sektöründe yenilikçi ve yaratıcı tasarımlarıyla biliniyor. Ankara, Adana, Antalya, Tekirdağ, İzmir, İstanbul ve Gaziantep’te mağazaları bulunan marka, yakında Metaverse’te olmayı planlıyor. Ayrıca markanın 50. yılına özel olarak 50 NFT tasarımı ile Metaverse dünyasına gireceği konuşuluyor. Ek olarak Koleksiyon Mobilya’nın popüler Metaverse’te yer alacak ilk mobilya markası olacağı da ifade ediliyor.

Bu yenilikçi hamlesiyle dikkat çeken Koleksiyon’un birçok tescilli markası da mevcut. Bu markalardan bazıları ise ‘’Dizaynzone’’, ‘’Faruk Malhan’’ ve ‘’Uluslararası Tasarım Vakfı’’. Marka, oluşturmuş olduğu bu tescilli markaların yanında, bünyesinde yerli ve yabancı birçok tasarımcı barındırıyor. Böylelikle ‘’kalitenin tasarımını yaratan bir marka olmak’’ amacına hizmet ediyor.

Koleksiyon Yönetim Kurulu Başkan Vekili Doruk Malhan’ın konuyla ilgili kullandığı ifadeler ise şöyle:

“50 yıldır mobilya ve farklı gruplardaki tasarımlarımızla öncü bir marka olduk. Böylelikle dünyanın en önde gelen kurumsal markalarının tercihi olduk. Koleksiyon çizgisini şimdi de NFT formatıyla Metaverse dünyasına sunacağız. Bu çok özel NFT koleksiyonunun Metaverse dünyasına sunulması için portföyünde web3.0 teknolojileri alanında 360 derece hizmet veren New York merkezli META VENTURE FUND, MetaFund LLC şirketiyle anlaşmaları tamamladık.”

Share