‘KYLIE’LER SAVAŞIYOR

Ringin bir köşesinde kozmetik ve moda alanında kendi krallığını oluşturma yolunda ilerleyen 19 yaşındaki Kylie Jenner Kardashian; diğer bir köşede ise 48 yaşındaki şarkıcı, söz yazarı, dansçı ve aktris Kylie Minogue.

Krallığını büyütmenin peşinde olan Jenner’ın Kylie Jenner INC. adlı firması “reklamcılık hizmetleri” kapsamında KYLIE markasının tescili için başvuruda bulundu. Ön inceleme aşamasından sorunsuz geçip ilana çıkan marka Kylie Minogue’un itirazıyla karşı karşıya kaldı. Minogue’un itirazı, KYLIE, KYLIE MINOGUE, KYLIE MINOGUE DARLUN ve LUCKY-THE KYLIE MINOGUE MUSICAL markaları öncelikli olmakla birlikte markanın sulandırılması ve itibarının zedelenmesi gerekçelerine dayandırılmıştı.

Ayrıca itirazda Kylie Minogue’un “uluslararası alanda tanınan performansçı, insani yardım ve göğüs kanseri aktivisti” olduğuna da dikkat çekilirken, aynı zamanda 1979 yılından beri eğlence sektöründe yer aldığına da değinilmişti. Bunun karşısında Jenner ise “Laurel Springs School’dan evde eğitim görerek 2015 yılında mezun olan” ve “Keeping Up With Kardashians’ adlı ikinci derece bir televizyon şovunda yer alan bir kişi” olarak tanımlanmıştı.

Bu efsanevi savaş, Kylie Minogue’un itirazını geri çekmesiyle tatlıya bağlandı. Bununla birlikte Jenner’la Minogue arasında yapılan bir anlaşmayla taraflar, birbirlerinin alanına girmeyip rekabet kurallarına uygun hareket edeceklerini kabul etti.