MARKA PATENT HUKUKU’NDA GÜNCEL GELİŞMELER

MAPADER ve AIPPI Türkiye tarafından organize edilen Marka ve Patent Hukukunda Güncel Gelişmeler Semineri 2016 yılının başlarında Ankara’da Türk Patent Enstitüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Marka ve patent uzmanları, yargı mensupları, marka ve patent vekilleri, konuyla ilgili diğer paydaşları bir araya getiren seminerde ilgi çekici konulara ilişkin son derece faydalı sunumların yapılmasının yanı sıra sektör profesyonelleri sınai mülkiyet uygulamalarına ilişkin fikir alışverişi fırsatı buldu.

Açılış konuşmasını yapan Türk Patent Enstitüsü Marka Uzmanı Önder Ünsal, Marka ve Patent Uzmanları Derneği’nin kuruluş amaçlarını, faaliyetlerini, hedeflerini aktardı. AIPPI Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Üstün ise kanun hükmünde kararnamelerin bir an önce kanun haline getirilmesi konusuna değindi. Son olarak, TPE Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, konuşmasında fikri mülkiyet alanına destek sağlayan her türlü kuruluşa destek vereceğini belirtti.

Grup Ofis Marka Patent’ten Marka Vekili Gamze Coşkun Bakır, seminer ile ilgili şunları söyledi: Alanımıza ilişkin birçok konuyu doyurucu şekilde ele alan bir konferans oldu. Marka ve tasarım başvurularında izlenmesi gereken stratejilere ilişkin önemli ipuçları verildi. OHIM kararları ve uluslararası pratiklere yönelik bilgilerin de verilmesi oldukça faydalı ve ufuk açıcı oldu.