MARKA TÜRKİYE

Markalaşmak topyekûn bir harekettir. Dünya ile yarışmak için öncelikle ülke olarak marka olmanız gerekir. Tıpkı Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin Turkey Discover the Potential atılımının hedeflediği gibi. Türkiye ve Marka kelimelerinin birleşiminde herhangi bir eklemeye ihtiyaç yoktur. Markalaşma yolunda Türkiye’ye ilham verecek şey, bizzat bu ülkenin içindedir. Kültürel mirası, çok sesliliği, yükselen ekonomisi ve genç nüfusuyla Türkiye’nin global marka evreni ile kendine özgü bir şekilde buluşma zamanı geldi. Dünyayı kesiştiren Türkiye’den, bu topraklara özgü bir marka buluşması: MARKA TÜRKİYE

“Güçlü marka güçlü Türkiye” sloganı ile yola çıkan Marka Türkiye etkinliği Ekonomi Bakanlığınca Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ile gerçekleşiyor. 25-26 Mayıs tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan etkinliğe yerli ve yabancı pek çok duayen katılım gösteriyor; “Ekrandan Doğan Markalar” paneli ile yapımcı, söz yazarı ve yönetmen Birol Güven, “Ali Kırca ile Marka Meydanı” paneli ile Türkiye’nin en önemli haberci ve yazarlarından Ali Kırca, Siyaset Meydanı geleneğini markaya dönüştürüyor ve Türkiye’de marka hakkında söz sahibi profesyonelleri bir araya getirerek markalaşma konusunu masaya yatırıyor. “Marka Kliniği” paneliyle ise faaliyete yeni geçen Start-up’lara duayen reklamcılar tarafından yol gösteriliyor. Marka Kliniği oturumunda Cem Topçuğlu-TBWA Başkan, Haluk Sicimoğlu ve Ender Mermerci gençlere yol gösteriyor. “Incredible India” kampanyası ile Hindistan’ı tüm dünyada konuşturan V. Sunil ve daha pek çokları Marka Türkiye çatısı altında buluşuyor.

Etkinlik kapsamında; Türkiye’yi, Türkiye’nin markalarını, marka olmaya aday ürünlerini ve şirketlerini dünyaya nasıl anlatırız, dünyada nasıl markalaşırız, anlattıklarımızın sonuçlarını nasıl ölçeriz gibi konuları ihracatçılar ve konunun uzmanları ile paylaşmak, bu yönde bir ortak akıl geliştirmek hedeflenmektedir.

Haydi Türkiye gücünü ve potansiyelini keşfet!