MCDONALDS YENİ BİR SLOGANLA MI GELİYOR? “THE SIMPLER THE BETTER”

McDonald’s yeni bir dizi girişime imza atıyor. Bunun bir parçası olarak da mart ayı başında ABD Patent Ofisi’ne “Daha Basit Daha İyi” anlamına gelen “The Simpler the Better” sloganı için marka başvurusu yaptı. Ancak bu yeni slogan ve stratejinin içeriği ve detayları henüz açıklanmadı.

Alınan ilk bilgilere göre McDonalds’ın henüz bu sloganı kullanıp kullanmayacağı kesinlik kazanmış değil; fakat bahar ve yaz dönemindeki yiyecek ve içeceklere ilişkin kullanılabileceği tahmin ediliyor. Hatta bu çerçevede McDonalds’ın ABD’nin San Diego şehrinde “Basit Hazlar” anlamında “Simple Delights” adlı az kalorili bir menüyü test etmeye başladığı da biliniyor.

Bununla birlikte bu slogan ve stratejiye ilişkin farklı öngörüler de mevcut. McDonalds’ın CEO’su Steve Easterbrook’un son bir yıldır şirket operasyonlarını basitleştirmeye yönelik çalışmalar yaptığı ve “modern, ilerici burger firması” vizyonunu yeniden şekillendirmeye çalıştığı, bu sloganı da bu kapsamda satış operasyonlarında kullanabileceği düşünülüyor. Öte yandan McDonalds’ın birçok kelime ve slogan
için marka başvurusu yapıp daha sonra bu markaları kullanmadığı da bilinen bir gerçek. Bu kelimelere örnek olarak 2014 yılında başvurulan “McBrunch” gösterilebilir. Bu nedenle bu sloganın firma tarafından kullanılıp kullanılmayacağını ve ne için kullanılacağını zamana bırakmak gerekecek gibi görünüyor.