MİNİ MAKER FAIRE İSTANBUL YARATICILIK VE ÜRETKENLİK ŞÖLENİ

İstanbul Mini Maker Faire yaratıcı, üretici, geliştirici ve yenilikçi herkesi bir araya getirmeyi hedefleyen bir fuar organizasyonu. Türkiye’de yapılmaya başlandığından beri, Maker Hareketi adı altında üreticilik ve yenilikçilik kültürü yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. 2015 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Santral İstanbul Kampüsü’nde Mini Maker Faire etkinliği meraklılarına kapılarını açtı.

Yaratıcılık üzerine bir şeyler yapmak isteyen ve icat çıkarmayı seven herkes, maker hareketi ile hünerlerini ortaya koydu ve üretmeyi sevenler icatları ile sergide yerlerini aldılar. Birden fazla bölümden oluşan etkinlikte sanat, mekatronik, atölye, eğitim ve promaker gibi çeşitli alanlar ilgi odağı oldu.

Olur mu acaba? dediğiniz sınırlar olmadan herkesin fikirlerini ortaya döktüğü bu etkinlik çok ses getirdi. Üretmeyi seviyor, fikirlerinizi hayata geçiriyor ve yeni icatlar için yeni fikir alışverişlerinde bulunmak istiyorsanız 2016 yılında gerçekleşecek mini maker etkinliğine muhakkak katılmalısınız. Burada yaptığın şeyin bir önemi yok, yalnızca “kendin yap” yeter (Do It Yourself/DIY).