MİNİK PARMAKLAR ŞİMDİ KOD YAZACAK


Çocukların parmakları şimdi kod yazmak için çalışacak. Microsoft Türkiye, Finansbank ve Habitat’ın ortaklaşa yürüttüğü “Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” projesi, çocukların ilgi alanlarını değerlendirerek onların üreten birer birey olmasını hedefliyor.

Pek çok aile çocuklarının bilgisayar başından kalkmamasından şikayetçi. Bu doğrultuda 3 büyük kuruluş kolları sıvadı ve onların yaratıcılığını, bilgisayar becerilerini, geliştirici programcılık ile tanıştırmak için çalışmalara başladı. Küçük yaşta kod okur-yazarlığı bilinci yerleştirilecek olan çocuklara proje kapsamında Türkiye’nin farklı illerinde eğitimler verilecek.

Proje kapsamında çocuklara programcılık bilincini öğretecek eğitmenler için başvuru çağrıları yapıldı. Sınıf ortamında yapılacak olan ve 16 saati kapsayan bu projede “Kod Programlama Dili” eğitimi verilecek.

Geleceği şekillendiren, teknolojide fark yaratacak olan çocuklar, bugünden yarınlara hazırlanıyor. Var olan yetenek ve becerilerinin geliştirilmesiyle inovatif düşünme bilinci aşılanması hedef alınan projede minik parmaklar fark yaratacak. Teknolojide tüketen değil, üreten toplum olma yolunda atılan minik adımlar, bugünden geleceğin bilişimcilerini yetiştiriyor.