NEXT LEVEL ÖNCESİ ve SONRASI ANKARA

Ankara’nın karma kullanımlı ilk projesi Next Level, ödüllü mimarisiyle şehrin silüetinin değişmesine öncülük eden, mimari açıdan başkentin kilometre taşlarından biri sayılabilecek bir proje aynı zamanda.
Next Level’ın hikâyesini Pasifik Gayrimenkul Yatırım İnşaat AŞ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Candan’dan dinliyoruz…

Next Level nasıl doğdu?
Türkiye’nin en önemli çay üreticilerinden Orçay’ı bünyesinde bulunduran ve faaliyetlerine 1986 yılında başlayan grubun yolculuğu, 2008 yılında özel gayrimenkul projeleri geliştirmek amacıyla kurduğu Pasifik İnşaat ile farklı bir ivme kazandı. Bulunduğu bölgeye değer katma ve şehrin mimari dokusunda fark yaratma hedefiyle yola çıkan Pasifik, Ankara’nın ilk karma kullanımlı projesi Next Level Ankara’yı hayata geçirerek inşaat sektörüne güçlü bir giriş yaptı.

Next Level’ın Ankara’ya etkisi ne oldu?
Pasifik; detaylarıyla, özgün mimari yaklaşımlarıyla ve ilklerin yaşatıldığı projeleri hayata geçirme hedefiyle gayrimenkul sektörünün geleceğine önemli katkılarda bulunmaya devam ediyor. Pasifik, Next Level Ankara’dan sonra Next Level Loft Ofis ve Next Level Çayyolu ile “Next Level” konseptini sürdürüyor. 2016’da inşaatına başlanıp 2018 sonunda teslim edilmesi planlanan Next Level Çayyolu, Ankara’da sunulan şehir içinde kalite, konfor ve detaylardaki incelik anlayışını konuta taşıyor.

Sektörde kalıcı olarak güven inşa etme, etik değerlere saygılı bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürme vizyonunda olan Pasifik, uluslararası standartlarda hizmet sunmayı ve müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamayı amaçlıyor.

İlkleri hayata geçirme ve bulunduğu yere eserler bırakma misyonuyla Pasifik, önümüzdeki dönemde sadece Ankara’nın değil, Türkiye’nin simge binalarına imza atmaya hazırlanıyor.

Marka olarak Next Level kendini nasıl tanımlıyor?
Fonksiyonelliğin ve estetik bakış açısının ön planda olduğu Next Level, ince detayların yer aldığı proje fikirlerinin başarıyla hayata geçirildiği bir marka olarak öne çıkıyor. Next Level için tasarım sadece kağıt üzerinde görülen çizimler değil, hayatın her alanına yansıyan bir üretim biçimi ve yaşam estetiği. Amaç, sadece güzel ve sağlam binalar inşa etmek değil, geleceği inşa etmek. Next Level, beklentilerin ötesinde bir yaşam standardı için detaylı düşünülmüş, sınırsız hayal gücüyle işlenmiş, akıldan ve teknolojiden beslenen bir ruhla geleceğe yön vermeye devam edecek.

Next Level’da yaşamın farkları neler?
Ankara’nın ilk rezidans projesi olan Next Level’da büyüklükleri 97 ila 158 metrekare arasında değişen 40 adet süit daire ve büyüklükleri 148 ila 247 metrekare arasında değişen 65 adet rezidans dairesi yer alıyor. Cephe tasarımı ve sunduğu işlevsel özellikleri ile Ankara’daki ofis anlayışını değiştiren Next Level Ofis ise 30 kat ve 133 ofisten oluşuyor. Next Level AVM ise 42 bin metrekarelik kiralanabilir alanı, 3 bin metrekarelik sinema alanı, ulaşılabilir lüks konseptiyle oluşturulan mağaza ve restoran karması ile Ankara’da sosyal yaşamın merkezi durumunda.

Pasifik’in 2016’da inşaatına başlanan 2018 sonunda teslim edilmesi planlanan konut projesi Next Level Çayyolu, markanın tasarım anlayışını yansıtan kendine özgü sıra dışı mimarisiyle öne çıkıyor. İnce düşünülmüş detaylarla geliştirilen, 92 farklı daire tipinin yer aldığı projede 429 konut ve 6 mağaza bulunuyor. Modern, geometrik bir mimari tarzın bulunduğu Next Level Çayyolu’nda özel yaşama saygılı, akışı olan, iki yöne cepheli evler, sıcak komşuluklar yaratacak, sosyalleşme, buluşma alanı meydanlar, doğal yeşilin eşlik ettiği binalar, kaynaşma noktası küçük atriyumlarla samimi bir ortam yaratılması amaçlanıyor. Next Level Çayyolu’ndaki “büyük” keyiflerden biri de projenin merkezinde yer alan 5.000 metrekarelik çim etkinlik alanı. Burada insanlara doğayla iç içe yaşama fırsatı sunuluyor.
Next Level’ın nasıl bir AVM anlayışı bulunuyor?
Next Level AVM açık hava konsepti, yenilikçi mağaza karması, müstakil sinema binası ve farklı damak tatlarına hitap eden mekanlarıyla Ankara’nın yıldızı olarak öne çıkıyor. Ankara’nın kentsel yaşamında ilkleri bir araya getiren bu projenin bir parçası olarak Next Level Alışveriş Merkezi, lüks oteller, kongre ve fuar merkezi, akademik yerleşkeler, iş ve finans dünyasının genel merkezleri arasındaki konumuyla öne çıkıyor. Next Level, seçkin markaları bir araya getiren mağaza karmasıyla lüksü, ziyaretçileri için ulaşılabilir hale getiriyor.

Markanın aldığı ödüller neler?
Pasifik İnşaat tarafından hayata geçirilen ve Ankara’nın AVM, ofis, rezidans fonksiyonlarını bir araya getiren ilk karma kullanım projesi Next Level, Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları Araştırması 2012’den iki ödül birden aldı. Ankara’nın en dikkat çeken projelerinden Next Level, karma kategorisinde ikincilik, alışveriş merkezi kategorisinde üçüncülük ödülünün sahibi oldu.