PUAN KAZANDIRAN FİŞLER BİRİNCİLİK GETİRDİ

Girişimcileri ve yatırımcıları bir araya getiren, yeni projelerin hayata geçmesine ön ayak olan etkinlik The Pitcher, bu yıl üçüncü kez yine yoğun bir katılımla gerçekleşti.

İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “The Pitcher 2018”e 20 farklı ülkeden 970 başvuru yapıldı. Etkinlik kapsamında, girişimcilere kendilerini tanıtma imkanı sunuldu. Türkiye ve Silikon Vadisi’nin önde gelen yatırımcılarından oluşan jüri, uzun ve zorlu bir değerlendirme sonucunda gelen başvurulardan 20 tanesini seçti. Aktif yatırımcılardan oluşan jüri ve yüzlerce katılımcı önünde sahneye çıkan yerli ve yabancı girişimciler, verilen süre içerisinde girişimlerini anlattı.

11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün katılımlarıyla başlayan ödül töreninde Nihan Gür’ün Qumpara isimli girişimi birinci oldu. Alışveriş sonucunda alınan fişleri sisteme yükleyerek puan kazandıran bir uygulama olan Qumpara, toplanan puanlarla ödül alınabilen, finansal teknolojiyi destekleyen bir platform.

Birincilik ödülünü takdim eden Gül, “Büyük teknolojik atılımlar önce devletlerin desteğiyle oldu. İnternet de biyoteknoljideki birçok gelişmede böyle oldu. Ticarileşme buna bağlı olarak gerçekleşiyor. Bu açıdan devletin desteği tabiki çok önemli. türkiye’de bu bilinç geç de olsa uyandı. Devletimiz bu işin farkında ve ciddi fonlar veriyor.” ifadelerini kulandı.

Düzenlendiği ilk günden itibaren GOssIP olarak basın sponsoru olduğumuz The Pitcher’ın 2019 girişimleri şimdiden merak konusu.

Etkinlik ile ilgili paylaşımlar için #thepitcher2018 hashtag’ini takip edebilirsiniz