RIHANNA’NIN “$CHOOL KILLS” MARKASI ÇALINTI MI?

Rihanna her ne kadar Dior’un yüzü olsa da sokak stilinde genç tasarımcıları da tercih ediyor. Bunlar arasında Antwerp Kraliyet Akademisi’nden yakın zamanda mezun olmuş ve tasarımları hâlihazırda New York’taki Vfiles, Seoul’deki Boon the Shop ve Moskova’daki KM20’de satışta olan Kore doğumlu Hyein Seo da bulunuyor. Rihanna, Hyein Seo tasarımlarını Paris Moda Haftası’nda, MTV Film Ödülleri’nde ve Eminem ile olan turnesinde giydi. En son 3 Mayıs’ta bu tasarımcının “Bad Education” isimli mezuniyet koleksiyonunda bulunan tişörtü giydi.

Bu tişörtü giydikten sekiz gün sonra Rihanna’nın şirketi Roraj Trade, LLC ABD Patent ve Marka Ofisine okul çantalarından tişörtlere ve çoraplara kadar çeşitli giyim ve aksesuar kategorilerinde “$CHOOL KILLS” markasının tescili için başvuruda bulundu. “$CHOOL KILLS”in alışveriş çantalarından cüzdanlara kadar her şeyi kapsayan bir aksesuar ve daha sonra da bir moda serisi olacağı haberleri çıktı.

2011’den 2013’e kadar River Island ile işbirliği yapan Rihanna’nın tekrar tasarım piyasasına dönüyor olabileceği sevindirici bir haber. Ancak Rihanna’nın “$CHOOL KILLS” markası ile tasarımcı Seo’nun “SCHOOL KILLS” markasındaki benzerlik kuşku uyandırıyor.