SINAİ MÜLKİYET ALANINDA ULUSLARARASI BULUŞMALAR

141. INTA yıllık buluşması 18-22 Mayıs 2019 tarihleri arasında Boston, Massachusetts’de gerçekleştirildi.

INTA (Uluslararası Marka Birliği), her sene olduğu gibi bu sene de dünyanın dört bir köşesinden gelen katılımcılarını yıllık toplantısında ağırladı.

INTA yıllık toplantılarında katılımcılar, konferans ve eğitimler ile bir yandan kendilerini geliştirme fırsatı bulurken bir yandan da iş ağlarını genişletme şansı elde etti.

18-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen 141. yıllık toplantısında; internet ve dijital medyada korsan ve sahtecilikle mücadele, yapay zekânın marka korumasındaki yeri, Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nden sonraki değişmeler, dijital çağda sınai mülkiyet firmalarının geleceği gibi konular üzerinde duruldu.

Grup Ofis Marka Patent – Marka Vekili Damla Duyan etkinlik ile ilgili “IP dünyası için en önemli ve en büyük organizasyonlardan biri olan INTA’ya katılmak, dünyanın hemen hemen her yerinden gelen meslektaşlarımızla bir araya gelmek, çalıştığımız firmalarla yüz yüze tanışma fırsatı bulmak her zaman olduğu gibi harika bir deneyimdi.” dedi.

38. ECTA TOPLANTISI
Her yıl dünyanın farklı bir noktasında ger-çekleşen ECTA yıllık toplantısının 38. buluşması bu kez 26-29 Haziran 2019 tarihleri arasında İskoçya’nın Edinburgh kentinde gerçekleşti.

ECTA (Avrupa Topluluğu Marka Birliği), Avrupa Birliği’ne dahil olan marka, patent ve tasarım gibi sınai mülkiyet hakları ile ilgilenen üyelerine ve iş sahiplerine bilgi paylaşımı sağlamayı hedefleyen bir birlik olarak 1980 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor.

Sınai mülkiyet hukuku alanında eğitim ve müzakereler düzenleyen seçkin konuşmacıların yer aldığı konferanslar, komite toplantıları ve workshoplar organize eden ECTA; yıllık toplantılarında Avrupa’dan ve dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen yüzlerce katılımcıya ev sahipliği yapıyor.