SİZ UYURKEN NINTENDO PATENTLEDİ

Japon firma Nintendo, ilk faaliyetlerine oyun kartları üretimi ile başlamıştı. Şimdi ise dünyanın en büyük uluslararası oyun geliştirici elektronik şirketi.
Yaşam kalitesi girişimini başlatan Japon oyun şirketi Nintendo, uyku izleme cihazı için patent başvurusunda bulundu. Uyku düzenleyici cihazı yakından inceleyecek olursak; çalar saat, yerleştirme istasyonu, hoparlör ve tavan projektörü donanımlarından oluşuyor.

Patent açıklamasında yer alan bilgilere göre, stand ünitesi sensör yardımıyla kullanıcıların tüm duygularını algılayarak değerlendiriyor. Basit bir sensörle o an kullanıcıların duygularını değerlendiren cihaz, bilgileri saptadıktan sonra bekleme moduna geçiyor. Stand ünitesinin yatağa yakın konumlandırılmasıyla konuşma, horlama vb. sesleri ya da uyku pozisyonundaki görüntüleri kayıt altına alıyor.

Cihaz, kullanıcıların kalp atışları, ateş ve bedendeki diğer ölçümlere ilişkin değerleri kaydederek Nintendo’nun hizmet birimine iletilmesini sağlıyor. Bu bilgiler ile uyku puanınız hesaplanabiliyor. Aynı zamanda cihazın projektörünü tavana yansıtarak görüntülü sonuçlara da ulaşılabiliyor.

Bu cihazı telefon ile kullanmak da mümkün. Uyku kalitenizi merak ediyorsanız Nintendo’nun yeni buluşu tam size göre!