TANINMIŞ MARKALAR LİSTESİNDE YENİLER

Kenton Gıda adına tescilli Kenton, yüzyıllık köklü bir tarihe sahip olan ÇAYKUR adına tescilli DİDİ, Deha Mağazacılık adına tescilli MADAME COCO, 1965 yılında kurulan Petkim Petrokimya Holding A.Ş. adına tescilli olan PETKİM markaları Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Tanınmış Marka olarak kabul edildi.

Tatlı Şefi KENTON
Yüzde 100 Türk sermayeli şirketler topluluğu olan Sultanlar Grup markası KENTON, ilk küresel marka olma vizyonuyla 70’lerin sonunda, Türkiye’nin toz tatlı ve pişirme yardımcıları kategorisinde faaliyete başladı. Azmin gücüne ve sürekli gelişime inanan Kenton, bugün birçok ülkede milyonlarca mutfağa giren bir marka olmayı başardı. “Lezzetin Zirvesi” sloganı ile yola çıkan Kenton, Türk damak tadına uygun lezzetlerle zirveye tırmanarak, “Mutfakta Ona Güvenirim” sloganında olduğu gibi tüketicilerin güvenini kazanmayı başardı.

KENTON, marka ve markanın kullanıldığı mal/hizmetler kapsamında ayırt ediciliği ile 30 yılı aşkın süredir gıda sektöründe ve tüketici nezdinde orijinal bir marka olarak yüksek bilinirliğe sahip olmuştur. Bu kapsamda Grup Ofis Marka Patent tarafından hazırlanan KENTON tanınmış marka başvurusu, Türk Patent ve Marka Kurumunca incelendi ve markanın pastacılıkfırıncılık ürünleri ile ilgili katkı maddeleri bakımından yaygın bir bilinirliğe sahip olduğu tespit edilerek KENTON markası tanınmış marka kabul edildi.

 

Biri Tanınmış Marka mı DİDİ?
ÇAYKUR, “Büyük Türkiye’nin Büyük Soğuk Çayı!” sloganıyla 20122013 yılları arasında kendisi için yepyeni bir pazar olan soğuk çay piyasasına girdi ve tüketici ile tanıştı. DİDİ, kısa zamanda reklam tanıtım çalışmaları ile en çok tercih edilen soğuk içeceklerden olmayı başardı. Pazarın büyümesine etki edecek şekilde bir hareketlilik getiren DİDİ, 2013 yılından bu yana yoğun reklam ve tanıtım faaliyetleri ile ülke genelinde tanınmış bir marka oldu.

Grup Ofis Marka Patent tarafından hazırlanan DİDİ tanınmış marka başvurusu, Türk Patent ve Marka Kurumunca incelendi ve yapılan değerlendirmeler sonucunda DİDİ markasının “hazır soğuk içeceklerde” yaygın bilinirliği tespit edilerek “Tanınmış Marka” olduğuna karar verildi.

En Tanınmış Madam: MADAME COCO
Piyasaya girdiği tarihten itibaren güçlü bir pazarlama politikası ile sağlam adımlarla ilerleyen MADAME COCO açtığı birçok mağazayla, Türkiye’nin dört bir yanına MADAME COCO markasını duyurdu. Akılcı ürün pazarlama yöntemi ile ev tekstili sektöründe en bilinen markalar arasında yer alarak herkes tarafından benimsendi.

Vekillik işlemlerinde Grup Ofis Marka Patent ile birlikte yol alan Madame Coco’nun Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan tanınmış marka başvurusu kapsamında markanın faaliyet alanı ile özdeşleştiği ve ayırt edici yönünün yüksek olduğu, tanıtımında ulusal ve yerel düzeyde yayın yapan yazılı ve görsel basın organlarının kullanıldığı, reklam ve tanıtım faaliyetleri için önemli çalışma ve bütçelerin yapıldığı göz önünde bulundurularak MADAME COCO markası tanınmış marka olarak kabul edildi.

Petrokimya Sektöründe Dev Marka: PETKİM
Petkim, 50´yi aşan petrokimyasal ürün yelpazesiyle bugün sanayimizin önde gelen hammadde üreticilerinden biridir. Petkim´in ürettiği petrokimyasal ürünler; inşaat, tarım, otomotiv, elektrik, elektronik, ambalaj, tekstil, ilaç, boya, deterjan, kozmetik sektörlerinin önemli girdileridir.

Grup Ofis Marka Patent Genel Müdürü Cenk Sevinç tarafından Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov’a takdim edilen Türk Patent ve Marka Kurumu kararında; PETKİM markasının “petro” ve “kimya” ibarelerinin ilk hecelerinin bir araya getirilmesi suretiyle oluşturulmuş, belirli bir anlamı olmayan orijinal nitelikte bir sözcük olduğu, markanın üzerinde kullanıldığı petrokimya ürünleri ile özdeşleşerek tüketici nezdinde söz konusu ürün ve hizmetleri çağrıştırmakta ve yüksek kaliteye işaret etmekte olduğu ve dolayısıyla geniş bir kitle tarafından tanınan, yaygın bilinirliğe sahip bir marka olduğu göz önüne alınarak PETKİM’in “Tanınmış Marka” olduğu kabul edilmiştir.