TÜRK TASARIMLARINA ALMANYA’DAN ÖDÜL

Tasarım ve ürün geliştirme konusunda uluslararası platformda aldığı ödüller ile adından sıklıkla söz ettiren Designnobis, kurulduğu günden bu yana 91 tasarım ödülünün sahibi oldu ve yenilerini de beraberinde getirmeye devam ediyor.

Almanya’nın en prestijli tasarım yarışmalarından “German Design Award” 2016 sonuçları açıklandı. 1969 yılından beri sanayi, üretim ve tasarım kültürünü desteklemek amacıyla Alman devlet desteği ile düzenlenmekte olan “German Design Award” ödül töreni, 2016 Şubat ayında Uluslararası Frankfurt Fuarı kapsamında Frankfurt’ta gerçekleştirilecek. Ödül alan firmalar arasında BMW, Daimler-Benz ve Siemens gibi endüstri devlerinin yer aldığı etkinliğe, ülkemizden de çeşitli firma ve tasarım ofisleri katıldı.

Geçtiğimiz yıllarda da yarışmada çeşitli dereceler elde eden Hakan Gürsu ve Designnobis ekibi, yenilikçi ve vizyoner tasarımlarıyla değer yaratan ürünler geliştirmeye devam ediyor. ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Gürsu’nun kurucusu ve yöneticisi olduğu ODTÜ Teknokent odaklı tasarım ofisi Designnobis, sanayiye yönelik çeşitli firmalar ile farklı alanlarda geliştirdiği ürünlerle 3 ödülün sahibi oldu. Polyester sektöründe Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından SASA ile işbirliği içinde geliştirilen su ambalajı tasarımları “Special Mention” (Özel Mansiyon) ile ödüllendirilirken, Sistem markası için tasarlanan Jeodezik Ölçüm Araçları “Winner” ve Eryiğit Hastane Ekipmanları için geliştirilen hasta yatağı da “Finalist” olarak ödüle layık görülen tasarımlar arasında yer aldı.