Uluslararası Marka Birliği Toplantısı bu sene hibrit etkinliklerle dolu olacak

Uluslararası Marka Birliği (INTA – International Trademark Association) 2021 yıllık toplantısının, 15–19 Kasım tarihleri arasında Houston, Teksas, ABD’de yapılması planlanıyor.

2020 INTA yıllık toplantısı koronavirüs salgını nedeniyle, toplantıya sadece 72 gün kala ertelenmiş ve 2021 yıllık toplantısının 1-5 Mayıs tarihleri arasında San Diego, Kaliforniya’da yapılacağı ilan edilmişti. Mayıs’ta yapılması planlanan toplantı bir kez daha ertelenerek bu kez 15 – 19 Kasım tarihleri arasında Houston, Teksas’ta yapılacağı duyuruldu.

INTA yıllık toplantısı, her sene dünyanın farklı bir noktasında, binlerce sınai mülkiyet profesyonelinin bir araya gelip konferans ve eğitimler ile kendilerini geliştirme fırsatı bulduğu ve bir yandan da iş ağlarını genişletme şansı elde ettiği en büyük sınai mülkiyet etkinliğidir. 1878 yılında kurulan ve marka alanında dünyanın en büyük sivil toplum örgütü olan INTA, birçok ülkeden binlerce üyesi bulunan bir kuruluştur. INTA üyesi olan 6.484 kuruluş, 34.369 marka profesyonelini temsil etmekte ve üyeler 185 farklı ülkeden katılım göstermektedir.

INTA’nın bu seneki etkinlik takvimi, yıllık toplantı ve yıllık toplantı öncesi gerçekleştirilen ön toplantılar ile yüz yüze ve sanal programların bir arada sunulacağı hibrit etkinliklerle dolu olacak ve bu etkinlikler birçok yenilikçi eğitim programlaması, iş geliştirme ve sosyal ağ fırsatları sunacak.

2021 yılında yapılması planlanan INTA yıllık toplantısı için, INTA CEO’su Etienne Sanz de Acedo “Hiç şüphe yok ki geçen yıl, pek çok şey profesyonel ve kişisel açıdan hepimiz için zordu, her birimizi etkiledi ve belki de hepimizi kendi içimizde değiştirdi. Organizasyon olarak biz de değişiyoruz ve hiçbirimizin hayal bile edemeyeceği bu durumu olumlu bir şeye dönüştürerek etkinlik takvimimizi düzenliyoruz.” Salgının gelecekteki durumu tahmin edilemiyor olmasına rağmen, INTA’da devam eden değişikliklerin, topluluğumuzu bir bütün halinde tutmaya, toplum sağlığına ve güvenliğine öncelik vermeye, ihtiyaçlara cevap vermeye, en uygun deneyimleri sunmaya, çevik ve ileriye dönük olmaya odaklandığını belirtti.

Yıllık toplantı öncesi gerçekleştirilecek ön toplantılar:

  • INTA’nın 2021 Liderlik Toplantısı, tamamen sanal olarak 3–7 Mayıs 2021 tarihlerinde yapılacak. Etkinliğe katılacak gönüllüler, liderlik konferanslarından ve eğitim oturumlarından yararlanacak, INTA’nın yeni Stratejik Planı ve diğer girişimleri hakkında fikir sahibi olacak, komite toplantılarına katılacak ve yeni iş geliştirme fırsatlarını deneyimleyecek.
  • Ticari Marka Yöneticileri ve Uygulayıcılar Toplantısı, bu yıl gerçekleşmeyecek.
  • 2021 Markalar için Sırada Ne Var: Avrupa’dan Bir Bakış ise 23-24 Mart 2021 tarihlerinde sanal ortamda gerçekleştirilecek.
  • 2021 Marka Dayanıklılığı: Risk, İyileşme ve Marka Uygulayıcısının Geleceği sanal konferansının ise, Eylül ayında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Umarız koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen tüm yüz yüze etkinlikler zamanla hayata geçer. Özellikle marka vekilleri için önemli bir etkinlik olan INTA yıllık toplantısı kayıt tarihleri ve etkinlik detayları için GOSSIP’i takipte kalın.