WEB ADRES

ENGINEERGUY

Illinois Üniversitesi’nde akademisyen olan Bill Hammeck’in youtube kanalı. Hammeck, tüm mühendislik öğrencilerinin hayalinde olan bir öğretme metodu uyguluyor. Çekimlerini kendisinin yaptığı her videoda karmaşık bir makineyi en küçük parçasına kadar parçalara ayırıp detaylıca anlatıyor. Bununla da yetinmeyip parçaları derslikte bırakıyor ki öğrencileri meraklarını gidersin, inceleyebilsin diye. Teşekkürler Bill Hammeck, sayende üç boyutlu yazıcının her parçasını öğrendik.
Youtube kanal adı: engineerguy
Abone sayısı: 626 bin

makersturkiye.com

Siz de eğer maker ruhuna sahipseniz ve maker hareketinden haberdar olmak istiyorsanız bu site tam size göre. Makers Türkiye; öğrenciler, öğretmenler, tasarımcılar, mühendisler ve tüm meraklıların bir araya geldiği bir platform ve Türkiye’nin en büyük maker topluluğu. Eğer bir buluş ya da duyurunuz varsa bu site kanalıyla paylaşımlarını kolayca ilgililere ulaştırabilirsiniz.
Web adres: makersturkiye.com

kickstarter.com

Genel olarak tanımlayacak olursak; her ne konuda olursa olsun bir girişimcilik projeniz var ise bu site için bir sunum hazırlıyorsunuz, site yetkililerince sunumunuz incelenip, projeniz değerlendiriliyor. Uygun görülmesi halinde projeniz siteye yükleniyor ve fon toplanmaya başlanıyor. Verilen süre içerisinde sizin belirlediğiniz fon miktarı toparlanırsa ne mutlu size! Olur da fon toparlanamazsa, yapılan bağışlar bağışçılara iade ediliyor, no pain no gain…
Web adres: www.kickstarter.com

www.iprgezgini.org

IPR Gezgini, markalar başta olmak üzere sınai ve fikri mülkiyet hakları konusundaki uluslararası gelişmeleri, uygulamaları, kararları ve haberleri okuyuculara iletmek amacıyla kurulan bir bilgi aktarım platformudur. IPR Gezgini aynı zamanda yurtdışındaki sınai ve fikri mülkiyet hakları gelişmelerinin ve uygulamalarının aktarılmasını, kavramların tartışılmasını ve bilgi iletimini sağlayan faydalı bir sitedir.
Web adres: www.iprgezgini.org

www.girisimfabrikasi.com

Girişim Fabrikası, teknoloji alanında yüksek potansiyelli, sürdürülebilir işler kurmak isteyen tekno girişimcileri fikir aşamasından ürün lansmanı aşamasına kadar destekleyen iş hızlandırma programını kapsıyor. Bir fikriniz var ve ürüne dönüştürmek istiyorsanız, www.girisimfabrikasi.com atacağınız adımları size gösteriyor.

www.lonca.gov.tr

www.lonca.gov.tr, sanayi sektöründe faaliyette bulunan işletmelerin ve ürünlerin bilgisine ulaşılan bir site olarak geçtiğimiz günlerde kamuya duyuruldu. Bu web sitesinde 29 farklı sanayi sektöründe faaliyet gösteren işletmelere ilişkin bilgiler sorgulanabiliyor. Yurt içi ve yurt dışı yatırımcı ile araştırmacılara veri kaynağı olması için hizmete sunulan sanayi ürünleri web sitesi, 2 ay içinde yaklaşık 108 bin kişi tarafından tıklandı. Belirli bir iş kolunda usta, kalfa ve çırakları içine alan dernek anlamına gelen lonca ismi, bu web sitesi için oldukça uygun.

Share