“Yılın Seçilmiş Ürünü” Kazananları Dijital Ödül Töreninde Açıklanıyor

1987’den günümüze, 44 ülkede 4,5 milyar tüketiciye ulaşan ve Türkiye’de 5. kez düzenlenen “Yılın Seçilmiş Ürünü (YSÜ)” Programı Tüketici İnovasyon Ödülü 2020 kazananları 21 Nisan’da dijital ödül töreniyle açıklanıyor. Bu sene koronavirüs salgını sebebiyle ilk kez dijital olarak gerçekleştirilecek ödül töreninin sunuculuğunu ise Geveze üstleniyor. Tören saat 21.00’de www.yilinurunu.com.trden yayınlanacak.

Yılın Seçilmiş Ürünü Programı’na son 24 ayda pazara çıkan inovatif ürünler katılabiliyor.
Tüketiciler bu ürünleri “albenisi”, “inovatif özelliği” ve “performansına” göre değerlendiriyor.

Değerlendirme, araştırma şirketi Nielsen’in Türkiye genelinde 4.000 tüketici ile yüz yüze yaptığı anketlere istinaden yapılıyor ve Türk tüketiciler “Yılın Seçilmiş Ürünleri”ni belirliyor. Seçilen ürünler, Türk tüketicilerinin referansı olan “Yılın Seçilmiş Ürünü” logosunu 1 yıl boyunca tüm reklamlarında, paketlerinde ve iletişim çalışmalarında kullanabiliyor.

Yılın Ürünü Tüketici Oylarıyla Belirleniyor
Yılın Seçilmiş Ürünü Programı’nı Türk tüketicileriyle 5. kez buluşturmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Yılın Ürünü Türkiye Kurucusu Çiğdem Micozkadıoğlu: “Dünyada 30 yıldan fazladır tüketicilerin görüşlerini esas alan program 44 ülkede düzenleniyor. Türkiye de 5 yıldır bu ülkeler arasında. Her yıl bağımsız ve geniş kapsamlı bir tüketici araştırması yaparak yılın inovatif ürünlerini kamuoyuyla paylaşıyoruz. Böylesine şeffaf bir seçim hem markalar hem de tüketiciler için oldukça faydalı ve geliştirici oluyor, ülkemizin ekonomisine, tüketicilerine ve sektörlerine değer katıyor. 5. yılımızda YSÜ Programı’nı daha fazla tüketici tanıyor. Yılın Seçilmiş Ürünü Programı, tüketici ürünlerindeki inovasyonu ödüllendirirken kendini de yeniliyor. Metodolojisinde yaptığı yeniliklerle tüketici araştırmasını güçlendirmeye devam ediyor. Programda ödül alan markaları bir araya getirdiği Innovation Champions Club ile markaların inovasyon süreçlerine katkıda bulunuyor. 2020 programıyla birlikte, daha yenilikçi bir görünüme sahip olan yeni Yılın Seçilmiş Ürünü logosu kullanılacak. Önümüzdeki yıl, araştırma metodundaki inovasyonlarla zenginleşecek program yeniliklerine devam edecek.” dedi.