YOLCU YOLUNDA GEREK


“Yolcu Yolunda Gerek” tescilli markasıyla soyadının hakkını vererek tüm Türkiye’yi gezen fotoğraf sanatçısı Gökhan Yolcu yeni bir projeye imza attı.

Çocukluk yıllarında hobi olarak başladığı  fotoğrafçılık macerasını yaklaşık otuz yıl sahne fotoğrafçılığı yaparak sürdüren Yolcu; moda, reklam ve tanıtım gibi birçok farklı alanda fotoğraf çekti. Yeni yerler keşfedip ölümsüzleştirmeyi seven Yolcu, motoruyla neredeyse tüm Türkiye’yi gezip muhteşem kareler yakaladı. Daha sonrasında gezgin ruhu ve fotoğrafçılık tutkusunu birleştirerek Anadolu’da yaşayan çocuklar için bir proje geliştirdi ve işe koyuldu.

‘’Hayat Yolculuğunda Fotoğrafını Sen Çekebilirsin!’’ adını verdiği projesinde kendi yaptığı karavanıyla yola çıkan Yolcu, proje kapsamında köyde yaşayan çocuklara fotoğrafçılık sanatını öğretmeye başladı, üstelik herhangi bir kâr amacı gütmeden…

Kaymakamlıklar aracılığıyla iletişime geçilen köy okullarındaki ilkokul öğrencileri bu proje sayesinde fotoğraf makinesi ile tanıştı. Projenin asıl amacı; fotoğraf makinesinin objektifinden dünyaya açılan pencereyle çocukların çevrelerine olan farkındalığının sağlanması ve kendilerini ifade etme özgürlüklerinin aşılanması.

Yolcu Yolunda Gerek marka tescilini 2016 yılında Grup Ofis Marka Patent aracılığıyla alan Yolcu, zor şartlar altında yaşayan köy çocuklarına hem eğlenceli hem de öğretici bir deneyim sunmuş oldu. Çocuklar müfredat kapsamında önce eğitim alacaklar sonrasında ise çocukların çektiği fotoğraflar ailelerine, öğretmenlerine ve davetlilere sergilenecek.

Projeyi yolcuyolundagerek.com.tr adresinden takip edebilirsiniz.