100. YIL TEMALI MARKA TESCİLLERİ VE REKLAMLAR

Markalar, Cumhuriyetimizin 100. yılını coşku ve yaratıcılıkla karşılıyor. Kimi etkileyici reklam filmiyle izleyicileri ekran başına kilitliyor kimi 100 yıl temalı fikirlerini marka tescil başvurusu haline getiriyor. Gelin, ilgi çekici örneklere birlikte bakalım.

İş Bankası ‘’Yaşasın Cumhuriyet’’ Diyor

İş Bankası, 100. yılımız için hazırladığı reklam filminde izleyicilere küçük bir çocuğun gözünden tarihsel bir akış sunuyor. Aynı zamanda dönemin yaşantısı, Atatürk’e olan sevgi ve Cumhuriyet’e duyulan heyecan; madencilerin, memurların, öğretmenlerin, öğrencilerin, gençlerin ve askerlerin Ata’sına giden yürüyüşüyle taçlanıyor. İş Bankası, filmin sonunda ‘’Yaşasın Cumhuriyet’’ diyor. Yakın zamanda 100. yılımıza özel ”Bir Asrın Ardından” sergisini hayata geçiren İş Bankası aynı zamanda 100. yıl temalı bir marka tescil başvurusu da yapmış. Tescile konu olan marka ‘’100. Yıl Yaşasın Cumhuriyet’’ ibarelerini içeriyor.

Saat & Saat: Yapay Zekâ Destekli İstiklal Marşı

Saat & Saat, çok sayıda marka ve modeldeki saate ulaşabileceğiniz bir mağaza zinciri. Marka, 100. yıl kutlamalarını ise zaman ve saat kavramlarıyla ilham verici şekilde bir araya getirdi. ‘’Her saat, her dakika, her saniye… 100 yıldır kalplerde çalan tek beste. Sonsuza kadar Cumhuriyet!’’ mesajıyla yayımladığı reklam filminde, birçok saatin bir arada çalışarak İstiklal Marşı’nı çaldığı bir beste paylaştı. Ortaya çıkan bu farklı yorum, yapay zekâ desteğiyle yapıldı.

Karaca: Atatürk’le Yemek Yiyebilmek

Mutfak eşyaları, küçük ev aletleri, yemek takımları gibi ürünlerin satışıyla tanıdığımız Karaca markası, bir ‘’Yüzüncü Yıl Koleksiyonu’’ çıkardı. Şık tasarımlara sahip sofra ürünlerini kullanıcılarıyla buluşturdu. Ayrıca marka, hazırladığı reklam filminde de ekran başındakileri duygulandırmak konusunda son derece iddialı. Uzunca bir masada toplanan çok sayıda kişinin Atatürk gelince ayağa kalktığı ve ‘’Biriyle yemek yiyebilsen kiminle yerdin?’’ sorusuna bakışlarıyla bile cevap verdiği reklam, son derece etkileyici.

DYO: Cumhuriyet Renkleri

Boya üretimiyle tanıdığımız DYO, 100. yıl kutlamalarına kendi iş  koluyla renk kattı. İnşaat boyası, endüstriyel boya, mobilya boyası, koruyucu boyalar, toz boyalar, oto tamir boyaları, savunma sanayisi boyaları, gemi boyaları gibi ürünler üreten marka bu özel seneye özel olarak bir kartela çıkardı. Ayrıca markanın ‘’100. yıl kartelası dyo cumhuriyet renkleri 1923’’ isimli bir marka tescil başvurusu da bulunuyor.

ING Türkiye’nin Misafiri ‘’Malatyalı’’ Vargas

ING, 100. yıl kutlamalarında birçoğumuzun ilgisini çekecek bir misafire yer verdi. Melissa Vargas, ‘’Tüm farklılıklarımızı kucaklayan Cumhuriyet’’ temalı reklam filminde oynadı. Reklamda Melissa Vargas’ın ağzından bir mesaj okunuyor. Vargas’ın hayatından kesitler barındıran bu mesajda, ‘’Cumhuriyet’i buraya gelene kadar hiç kutlamamıştım. Beni ve tüm farklılıklarımızı kucaklayan Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyorum.’’ cümlesi dikkat çekiyor.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir