ANKARA MARKA FESTİVALİ İLHAM VEREN İSİMLER, MARKA FİKİRLER


Ankara Ticaret Odası Reklam, Marka ve Pazar Geliştirme Özel İhtisas Komisyonu öncülüğünde “Ankara Marka Festivali” 7-8-9 Aralık’ta ATO Congresium’da gerçekleşti.

Marka isimlerin yer aldığı festivalde Ahmet Çalık, Ayhan Sicimoğlu, Behzat Gerçeker, Buse Terim, Cüneyt Asan, Erdil Yaşaroğlu, Gökhan Türkmen, Güven Borça, Haluk Okutur, Kaan Karayal, Serdar Kuzuloğlu, Semih Saygıner, Nil Karaibrahimgil ve Nihat Odabaşı gibi isimler konuşma yaptı. Altmış ismin konuşmacı olduğu festival, 3 gün boyunca yaklaşık 8 bin kişi tarafından izlendi.

Ankara Marka Festivali yeni bir markalaşma serüveninin kapılarını açtı. Toplamda 43 oturum, 23 ana konferans ve 17 eğitici oturum gerçekleşti. Festivalde yapılan konuşmalarda; markalaşma, yenilikçi fikirlerin harekete geçmesi, inovatif reklam ve pazarlama, kişisel marka yönetimi konularının marka kalıcılığındaki önemi ele alındı.

Ankara Congresium’un 3 bin 100 kişilik Gordion ve 600 kişilik Angora A ve B salonlarında 3 moderatör eşliğinde gerçekleştirilen festival sırasında operasyondan güvenlik, rejiden mutfak bölümüne kadar yaklaşık 200 kişilik bir ekip çalıştı. Üç gün boyunca tüm Ankara’nın kalbi festivaldeydi. İlham veren konuşmalara ilgi oldukça yüksekti. İş dünyasının ve geleceğin marka liderlerinin bir araya geldiği marka festivalinde, büyük bir marka iklimi yaratıldı.