BRANDWEEK SAHNESİNDEN HABERLER

İstanbul Brandweek her sene olduğu gibi bu sene de alanında uzman konuşmacıların katılımıyla gerçekleşti. Geçtiğimiz senelerden farklı olarak çevrim içi ve fiziki katılımın bir arada olduğu hibrit modelle yapılan ve ‘’21. Yüzyılda İnsan Olmak’’ temasıyla gerçekleşen etkinlikte Türkiye’nin en sevilen markaları da ödüllendirildi.

8-12 Kasım tarihlerinde Brandweek sahnesi sürdürülebilirlikten dijital teknolojilere, markalaşmadan post-materyalizme çok çeşitli başlıklara ve konuklara ev sahipliği yaptı. Eş zamanlı olarak gerçekleşen oturumlarda markaların 21. yüzyıl yetkinlikleri, gelecek stratejileri ve reklam faaliyetlerinin dönüşümü konuşuldu. Bu senenin onur konuğu ise Yazar, Müzisyen Zülfü Livaneli’ydi.

Etkinlikte Türkiye’nin en sevilen markalarına ‘’Lovemark Ödülü’’ verildi. Hangi markanın en çok hatırlandığı, markanın ihtiyacı ne kadar karşıladığı, kullanıcının markayı kendine ne kadar yakın bulduğu ve kullanıcıların asla vazgeçmem dediği markanın hangisi olduğu gibi dört ana değerlendirme kriteri üzerinden belirlenen ödülün kazananlarından bazıları şöyle:
Ziraat Bankası, Trendyol, Nescafe, Bepanthol, Migros, Opet, Arçelik, Erikli, Fairy, Duru

“MARKA AMACI DENİNCE AKLA”

Etkinliğin 5. gününde açılışı “Mutluluk Denince Akla” tescilli sloganıyla çoğu neslin zihninde yer edinen büyük atıştırmalık markası ETİ gerçekleştirdi.  ETİ Pazarlama Grup Başkanı Zeynep Dipçin Akdoğan’ın konuşmacısı olduğu oturumda ETİ markasının yolculuğu, kurulduğu günden bugüne uzanan başarısı ve marka kültürü ele alındı. Akdoğan konuşmasında, ETİ olarak ürünlerin de ötesinde bir marka değeri yarattıklarını ifade etti ve ETİ Kurucusu Firuz Kanatlı’nın “İnsanın mutluluğundan daha yüce bir değer yoktur.” sözünden hareketle mutluluk üretmeye devam ettiklerini vurguladı. Oturuma Marka ve İletişim Stratejisti Yelda Aktuna da eşlik etti.

Brandweek sahnesinde uzman konuşmacılar deneyimini paylaşırken etkinlik alanında da meditasyon, çikolata tadımı, nefes farkındalığı gibi atölyeler de düzenlendi. Brandweek’e çevrim içi biletle katılım sağlayanlar önümüzdeki bir ay boyunca etkinliğin kaydını yeniden izleyebilecek. Dolu dolu ve keyifli geçen bir etkinliğin ardından marka meraklıları, 2022 Brandweek için geri sayıma başladı bile.

Share