ÇEVRİM İÇİ INTA 2021’DEN HİBRİT INTA 2022’YE

Fikri sınai mülkiyet hakları ekosisteminin önemli organizasyonlarından biri olan INTA (International Trademark Association) ekonomik büyümeyi ve yeniliği teşvik etmek, ticari markaların sınai mülkiyet korumasına bilinç oluşturmak gibi amaçlarla faaliyet gösteren ve aynı amaçla her sene toplantı gerçekleştiren uluslararası bir oluşum. 

INTA’nın her sene gerçekleştirdigi yıllık toplantı, geçtiğimiz sene çevrim içi olarak gerçekleşti. Grup Ofis Marka Patent temsilcilerinin de yer aldığı etkinliğe yüzlerce paydaş yer aldı. Toplantıda çevrim içi sunumlar gerçekleşti. Ayrıca iş geliştirme fırsatları sunulan bazı etkinlikler ve çeşitli atölyeler yer aldı.

2021 INTA yıllık toplantısı inovasyondan sahtecilikle mücadeleye çok yönlü bir etkinlik oldu.

Görüşmenin ana odağında; markalar için yeni pazarlar, Covid-19’un markalara olan etkisi, sahtecilikle mücadele, teknoloji, inovasyon, liderlik ve gelecek stratejileri gibi baslıklar vardı. Aynı zamanda markaların cinsiyet eşitliği temelli politikalar belirlemesi ve eşitlikçi bir ortam yaratmak için markaların rolü gibi konuların etkinlik kapsamında ele alınması da dikkat çekti. Böylelikle INTA’nın markalara sadece ticari bilinç değil, toplumsal sorumluluk odaklı bir bakış açısı sağladığı düşüncesi de oluştu.

INTA toplantısı bu sene Washington D.C’deydi.

Saat farkı dolayısıyla ülkeleri bir araya getirmek, çevrim içi toplantının dezavantajlarından biri olarak değerlendirildi. Buna rağmen yeni düzenden hemen vazgeçmek kolay olmadı ve toplantı, hibrit modelle gerçekleşti. Washington D.C’deki toplantıda Grup Ofis Marka Patent temsilcileri de yer aldı.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir