COCA-COLA E-TİCARET SİTESİNİ TÜRKİYE‘DE HİZMETE SUNDU

Coca-Cola dünyanın birçok noktasında bulunan dekorasyondan kişisel bakım ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip mağazasını, online platforma taşıyarak kullanıcılarına sunmuştu. Türkiye’de perakende mağazası bulunmayan ünlü içecek firması, sürpriz bir hamle yaparak Türkiye’de e-ticaret web sitesini hizmete sundu.

 

“coca-coladukkani.com” adresinden kullanıcılara hizmet veren site, okulofis ürünleri, çanta, cüzdan, oyuncak, mutfak aksesuarları gibi yüzlerce ürünü bünyesinde barındırıyor. Amerika’da “buy.shareacoke.com”, Avrupa’da ise “shopcoke.com” adreslerinin ardından, Türkiye’de hizmete giren “coca-coladukkani.com”, Coca-Cola’nın dünyadaki üçüncü online e-ticaret sitesi oldu.

Birbirinden farklı Coca-Cola temalı ürünlerin doğrudan satışını yapacak olan e-ticaret sitesinin, ilerleyen dönemlerde “buy.shareacoke. com”da bulunan, üzerindeki yazıların tüketici tarafından değiştirilebildiği kişiselleştirilmiş ürünleri “cocacoladukkani.com”da da sunması bekleniyor.

Coca-Cola’nın perakende mağazası için ise biraz daha beklememiz gerekecek gibi. “merakettim. coca-colaturkiye.com” adresinden tüketicilerinin sorularını yanıtlayan firma, “Coca-Cola mağazası açmayı düşünüyor musunuz?” sorusuna, “Coca-Cola mağazası açma hakkı şu anda Türkiye’de anlaşmalı olduğumuz tek bir firmaya ait ancak Coca-Cola adı olmadan firmamız tarafından onaylanacak farklı bir perakende noktasında çeşitli lisanslı ürünlerimiz dönemsel olarak satılabilir.” yanıtını verdi.