İSTANBUL ULUSLARARASI BULUŞ FUARI ISIF’17

Bu yıl ikincisi düzenlenen ISIF’17, 32 ülkeden 350 buluşa ev sahipliği yaptı.
Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) himayesi altında ve Türk Patent ve Marka Kurumu ev sahipliğinde; patentlerin, buluşların, yeni ürünlerin ve teknolojik fikirlerin sergilendiği ISIF Uluslararası Buluş Fuarı’nın ilki geçtiğimiz sene 3-6 Mart tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşmişti.

Bu yıl ise 2-4 Mart tarihleri arasında Wow Convention Center’da gerçekleşen etkinlik kapsamında yine bir önceki sene olduğu gibi paneller, çalıştaylar ve ödül töreni etkinlik kapsamında düzenlendi. ISIF Uluslararası Buluş Fuarı’nın öncelikli amacı; buluşçu, yatırımcı ve farklı ülkelerin patent ofislerinin bir araya gelmesi ile etkileşimi artırmak, patentlerin ticarileşmesini sağlamak ve sektör bilincinin oluşturulmasına katkı sağlamak.

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Habip ASAN fuarda sergilenen buluşların yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından incelendiğini belirterek, bu sene ikincisi düzenlenmesine karşın fuarın dünyadaki en büyük 5 fuar arasında yer aldığını kaydetti.

ISIF’17 Dergi Sponsoru olan GOssIP Dergi’nin de yer aldığı etkinlikte birçok dalda birden fazla kişi, kurum ve kuruluşa ödül verildi.