DÜNYA AMBALAJ TASARIMININ DEVLERİ İSTANBUL’DA BULUŞTU

Dünyanın yedi önemli şehrinden yedi tasarım ofisinin bir araya gelerek oluşturduğu, GLBA – Global Local Branding Alliance (Global Lokal Ambalaj Tasarım Ofisleri Birliği) 2017 Konferansı İstanbul’da gerçekleştirildi. Berlin, Moskova, Şangay, New York, Johannesburg, Sao Paulo ve İstanbul’da yer alan GLBA üyeleri, birliğin İstanbul temsilcisi olan Orhan Irmak Tasarım’ın ev sahipliğinde bir araya geldi.

THOMAS REINER, TRACY HUANG, THERESE MEYER, DR. ORHAN IRMAK, GÖKHAN IRMAK

Thomas REINER, Tracy HUANG, Therese MEYER, Dr.Orhan IRMAK, Gökhan IRMAKSektörün en önemli oyuncularının bir araya geldiği konferansta, global ambalaj tasarım trendleri işin uzmanlarınca ele alındı. Türkiye’de bulunan gıda, tekstil, kişisel bakım ve kozmetik gibi ambalaj tasarımının kritik öneme sahip olduğu çeşitli sektörlerden marka yöneticileri de GLBA Konferansı’nda hazır bulundu.

Yurt dışına tasarım hizmeti ihraç ediyoruz
Ambalajın hem küresel, hem de yerel değerleri yansıtması gerektiğine inanan GLBA üyeleri, konferansta temsil ettikleri bölgelerden yerel tasarım trendlerini paylaştı. Tasarımın Türkiye için stratejik bir öneme sahip olduğunu belirten Dr. Orhan Irmak, “Yurt dışına tasarım hizmeti ihraç ediyoruz. Markalar açısından farklılaşmanın en önemli aracı ambalaj tasarımıdır.” dedi.