DÜNYANIN EN GENİŞ KAPSAMLI MARKA ETKİNLİĞİ: INTA 2019

INTA(Uluslararası Marka Birliği),  18 – 22 Mayıs 2019 tarihleri arasında Boston, Massachusetts’te binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

INTA, her sene olduğu gibi bu sene de dünyanın dört bir köşesinden gelen katılımcılarını yıllık toplantısında ağırladı.  Katılımcılar, konferans ve eğitimler ile bir yandan kendilerini geliştirme fırsatı bulurken bir yandan da iş ağlarını genişletme şansı elde etti.

INTA 141. yıllık toplantısında; internet ve dijital medyada sahtecilik ve korsanlıkla mücadele, yapay zekânın marka korumasındaki yeri, Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nden sonra değişenler, dijital çağda sınai mülkiyet firmalarının geleceği gibi konular üzerinde duruldu.

Boston Bilim Müzesinde görkemli bir kapanış gecesi ile son bulan etkinlik ile ilgili, Grup Ofis Marka Patent – Marka Vekili Damla Duyan “IP dünyası için en önemli ve en büyük organizasyonlardan biri olan INTA’ya katılmak, dünyanın hemen hemen her yerinden gelen meslektaşlarımızla bir araya gelmek, çalıştığımız firmalarla yüz yüze tanışma fırsatı bulmak her zaman olduğu gibi harika bir deneyimdi.” dedi.