ETİ TANINMIŞ MARKA TESCİLLERİNE YENİSİNİ EKLEDİ

1961 yılından bu yana imza attığı ilklerle Türk gıda sektörüne yön veren ETİ, 1978 yılında çıkardığı ilk lifli bisküvi markası ETİ BURÇAK, çölyak hastaları için özel olarak geliştirilen ilk glütensiz ürün markası ETİ PRONOT ve Türkiye’nin ilk diyet bisküvi markası olan ETİ FORM ile sektöre öncülük ediyor.

Birçok ürün ve lezzeti tüketiciler için vazgeçilmez hale getirmeyi başaran ETİ, “mutluluk üretme” amacıyla çıktığı yolda ürettiği değeri bir kez daha gösterdi. Marka, Türkiye’nin ilk diyet bisküvi markası olan ETİ FORM için aldığı tanınmış marka tescil belgesiyle sınai mülkiyet haklarını korumaktaki özenli tutumunu da sürdürmeyi başardı.

ETİ FORM’un tanınmış marka tescil sürecini yürüten Grup Ofis Marka Patent, ETİ FORM markası için yaptığı bilinirlik araştırması ve sayısal veri analizine ek olarak mahkeme kararlarının yer aldığı özenli bir dosya ile Türk Patent ve Marka Kurumuna tanınmış marka başvurusunda bulundu. Kurum, yapmış olduğu değerlendirme sonrasında ETİ FORM markasının herkes tarafından yaygın bilinirliğe sahip markalardan biri olduğunu kabul etti ve markayı tanınmış marka siciline kaydetti.

“Form” markasıyla tüketicisine besin değeri yüksek yulaflı, lifli, tahıllı ürünler sunan ETİ Gıda, Bütünleşik Tahıl İşleme Fabrikasını kurarak bu ürün grubundaki faaliyetini genişletti. Bütünleşik Tahıl İşleme Fabrikasının kurulmasıyla marka, tahıl stoklama konusundaki imkanlarını artırdı. Ayrıca bu sayede Eti’de sözleşmeli tarım uygulamaları başladı. 2012 yılında 10.000 dekar alanda yulaf ekimi ile başlayan sözleşmeli tarım uygulamaları, bugüne kadar kapsamını genişletti ve bu projeyle ‘’Tarladan Markete’’ sloganı doğdu.

ETİ Gıda; “ETİ Burçak, ETİ Wanted, Popkek, Topkek, ETİ Puf, Crax, ETİ Cin, Karam, Tutku, Canga, Hoşbeş, Cicibebe, Alasko Frigo, Gong, Süt Burger, Paykek” gibi tanınmış markalarına ek olarak “ETİ FORM” için aldığı tanınmış marka tesciliyle toplam 24 tanınmış markanın sahibi oldu.

“Mutluluk Denince Akla Hemen Onun Adı Gelir” sloganıyla herkesin tanıdığı ETİ, markalarından birinin daha tanınmışlığını ispat ederek sektördeki başarılı yerini perçinledi.

Haber: Hilal Aksoy

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir