FİKİR GELİNCE AKLA: ETİ FİKİR MARATONU

Türkiye’nin en büyük markalarından biri olan ETİ, dikkat çekici projelere imza atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek bir fikir maratonu düzenleyen marka, etkinliği tamamlandığını ve kazananların belli olduğunu duyurdu.

‘’Fikir gelince akla’’ sloganıyla yola çıkan ETİ, üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencileriyle fikir maratonu düzenledi. Maratona Türkiye genelindeki üniversitelerin tüm bölümlerinden bireysel olarak başvurular geldi. Ön değerlendirme sonrasında 30 öğrenci Eti Fikir Maratonu’na katılma şansı yakaladı.

Maratonda yarışan gençler, ‘’ETİ’de bir start-up geliştirecek olsan ne üzerine olurdu?’’ sorusuna yanıt aradı. Eğitim ağırlıklı geçen ilk iki günde Design Thinking, Ice Breaking Activity gibi zengin içerikli eğitimler gerçekleşti. Kurum içi girişimciliğin ve fikir üretiminin teşvik edildiği etkinlikte katılımcılar bu eğitimlerle fikirlerini olgunlaştırdı.

Son günde ise takımlar yaratıcı fikirlerini sundu. Finalde her takım 5 dakikalık sunum süresine sahipti. Her 5 dakikalık sunum sonunda jüri, sunum yapan takıma sorularını yöneltti.  Değerlendirme sonucunda özgün ve yenilikçi fikirler dereceye girdi.

Yarışma için belirlenen ‘’Fikir gelince akla’’ sloganının ETİ ile özdeşleşen ‘’mutluluk gelince akla’’ ifadesiyle uyumlu olması da dikkat çekti. Bu uyum ETİ’nin marka algısı ve marka bilinirliği konusundaki özenli tavrını bir kez daha hatırlattı.  

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir