GERÇEK TİRYAKİLERİN TERCİHİ: TİRYAKİ ÇAYI

 

TİRYAKİ ÇAYI’NIN TANINMIŞLIĞI TESCİLLENDİ
Namı Türkiye’yi aşan, 110’dan fazla ülkede keyifle tüketilen Tiryaki Çayı, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde tanınmış marka olarak kabul edildi.

Grup Ofis Marka Patent – marka uzmanları tarafından hazırlanan tanınmış marka başvurusunda, Tiryaki markasının 1995 yılından beri tescille korunduğu, gerek Türkiye gerekse birçok farklı ülkede bilinir hale geldiği ve severek tüketilen bir marka olduğundan bahsedildi. Kurum tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda Tiryaki Çayı markası tanınmış markalar listesine girdi.

Çaykur, 45 yaş çay işleme fabrikası, 1 çay paketleme fabrikası, 2 Pazarlama ve Üretim Bölge Müdürlüğü, 7 Pazarlama Bölge Müdürlüğü, anatamir fabrikası, Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, 16.500 çalışanı ve 6.600 ton/gün yaş çay işleme kapasitesi ile Türkiye çay sektörünün en büyük ve lider kuruluşudur. Bölgede üretilen yaş çayın, yıllara göre değişmekle birlikte yaklaşık %55-60´ı Çaykur tarafından satın alınmaktadır. Çaykur´un yurt içi kuru çay piyasasındaki pazar payı ise yaklaşık %60-65`tir. Çaykur tarafından 80’li yıllardan bu yana üretimi yapılan Tiryaki Çayı ise, Türkiye’deki çay piyasasının büyük bir dilimine sahiptir.

Tiryaki Çayı tanınmış marka tescili ile birlikte tanınmış marka sayısı üçe yükselen Çaykur’un diğer tanınmış markaları ise Çaykur ve Didi.