GİRİŞİMCİ ADAYLARI START NOW’DA BULUŞTU

Etkin Kampüs’ün periyodik olarak düzenlediği toplantılara bir yenisi eklendi. 24 Aralık 2017 tarihinde Demonti Otel’de gerçekleşen program büyük ilgi gördü.

Etkin Kampüs Kurucusu Güney Sevindik ve Etkinlik Genel Koordinatörü Nazlı Gündoğdu yaptıkları açıklamada; “Hep İstanbul’da mı olacak? Hadi gelin heyecanımıza ortak olun!” mottosuyla hareket eden girişimcilik kültürünü Ankara’da yaygınlaştırmak için kolları sıvadıklarını belirtti.

Dört kısımdan oluşan Ankara Girişimcilik Zirvesi, GİRİŞİMCİLİK 101 programı ile başladı. Program, Startup Mentor Turkey Kurucusu Sinem Ulutürk’ün “Türkiye Girişimcilik Ekosistemi ve Destekler” sunumu ile başladı, Lavarla Kurucu Ortağı Seda Çakmak’ın “Türkiye’de Sosyal Girişimcilik” sunumu ile devam etti. Son olarak sahnede yer alan isim ise Webtures Kurucusu, Mentor, Girişimci Kafası Yaratıcısı Kaan Gülten oldu. Gülten ise katılımcılara “Girişimci Kafası” sunumunu gerçekleştirdi.

Ankara Girişimcilik Zirvesi Start Now’ın ikinci kısmı “Fikirden Harekete” başlığı altında işlendi. Cizio.com Kurucusu Yakup Bayrak’ın “Olmazsa Olmaz Kanvas İş Modeli” konuşması ile başlayıp; Yazar, Girişimci Buğra Ayan’ın “Etkin ve Online Ol” sunumu ile devam etti.

Üniversite öğrencilerinin yanı sıra kendini geliştirmek isteyen binlerce katılımcının heyecan içinde beklediği Etkin Kampüs Ankara Girişimcilik Zirvesi Start Now, 3. oturumu “30 Yaş Girişimci Maceraları” ile sürdü. SpeedyMemo Kurucu Ortağı, Eğitmen, Girişimci Mehmet Taşhanlıgil’in konuşması ile başlayıp, SIU Yönetici Direktör, Girişimci Salih Çağlar İspirli’nin sunumu ile devam eden programın 3. oturumu Youtuber, Kurcala Kanal Kurucusu, Oyuncu Nevzat Can Ünsal’ın konuşması ile sona erdi. Ankara Girişimcilik Zirvesi Start Now’ın yoğun ilgi gören son oturumu ise “Başarı/Başarısızlık Hikayeleri” oldu.

Etkin Kampüs tarafından kariyer ve girişimcilik üzerine yapılan programlar tüm hızı ile devam ederken, girişimci adaylarına ve genç girişimcilere yönelik diğer girişimcilik etkinliklerinin de sürdürüleceği belirtildi.