PATENT ve SANAYİ ÜSİMP’TE BULUŞTU

ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı, bu yıl üçüncü kez geçtiğimiz Kasım ayında Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleşti.

ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı, üniversitelerde üretilen teknolojilere dayanarak, patent başvurusu yapılmış veya tescil edilmiş patentlerin sergilendiği, potansiyel yerli/yabancı girişimci ve sanayicilerin bir araya geldiği ve patentin öneminin vurgulandığı bir etkinliktir. Sanayicilere de yeni yatırım olanakları sunan ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı, ikili görüşmeler, AR-GE merkezleri yenilikçi ürünler sergisi, akademik patentler sergisi, TTO ve AR-GE merkezleri tanıtım stantları ile iki gün boyunca ziyaretçilerini ağırladı.

ÜSİMP Yürütme Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. A. Hamit SERBEST, 2017 ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı’ndaki en önemli yeniliğin; Teknoloji Transfer Ofisleri’nin yanı sıra sanayi AR-GE merkezlerinin de yaptıkları çalışmalarla ürettikleri teknolojilere dayanarak, patent başvurusu yapılmış veya tescil alınmış patentlerinin sergilenmesine imkân verilmesi olduğunu belirtti.

Etkinlik paydaşları arasında Grup Ofis Marka Patent’in de yer aldığı etkinliğin asıl amacı patentlerin sanayi ile buluşması oldu. Her geçen yıl daha etkili paneller, daha yoğun katılımlarla gerçekleşen etkinlikte GOssIP Dergi’nin 45. sayısı okuyucularıyla buluştu.