GRUP OFİS MARKA GÜNLERİ

Atilla ARIMAN – Cenk SEVİNÇ – Erbakan MALKOÇ

Grup Ofis Marka Patent, 2017 yılında Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleştirdiği ‘Orta Doğu’da Markalaşma’ etkinliği ile bir ilke imza attı.

Türkiye ile Orta Doğu ülkeleri arasındaki ticari ilişkilerin her geçen gün gelişim göstermesi, Türkiye’nin Orta Doğu
ülkelerine yönelmesi ve Türk firmalarının Orta Doğu ülkelerine yatırımlarının artması, sınai mülkiyet haklarının koruma altına alınmasının önemini vurgular hale geldi. Bu duruma dikkat çekmek isteyen Grup Ofis Marka Patent, Alyafi IP Group iş birliği ile ‘Orta Doğu’da Markalaşma’ üzerine bir etkinlik düzenledi.

Grup Ofis Marka Patent Genel Müdürü Cenk Sevinç’in açılış konuşması ile başlayan etkinlikte, uluslararası alanda ve Orta Doğu’da; marka başvurularında dikkat edilmesi gereken noktalara, örnek ülkeler üzerinden marka başvuru süreçlerine ve Türk markalarının Orta Doğu’daki başarı öykülerine yer verildi.

Etkinlik boyunca Grup Ofis Marka Patent Marka Vekili Gamze Coşkun Bakır, Alyafi IP Group Orta Doğu temsilcisi Bahia Al Yafi, Irak Temsilcisi Ammar Hashim Mohammed ve Mısır Gümrük Yetkilisi Wael Khalil, “Orta Doğu’da Markalaşma” üzerine bilgi ve deneyimlerini aktardı.

Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik Genel Müdür Yardımcısı Atilla Arıman, iyi bir marka olabilmek için güçlü altyapı gerekliliğini, “Orta Doğu’da V.I.P Olmak” oturumuyla DizaynVIP Grup Başkanı Erbakan Malkoç iz bırakan marka olabilmeyi anlattı. Bu yıl ilki düzenlenen Grup Ofis Marka Günleri’nin 2018 yılı temasının ne olacağını önümüzdeki günler gösterecek.

Bahia Al Yafi